LabOpenDay 2024 – relacja fotograficzna

12.04.2024 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej zorganizowano LabOpenDay. Uczniom szkół średnich udostępniono kilka pracowni, a w jednej z nich zainteresowani mogli uczestniczyć w warsztatach.

01.JPG

W auli prodziekan ds. kształcenia przedstawił wydział i jego ofertę.

05.JPG

Goście odwiedzili hamownię (podwoziową i silnikową),

10.JPG

pracownię nowoczesnych systemów prowadzenia ruchu kolejowego,

13.JPG

pracownię aerodynamiki lotniczej

16.JPG

i pracownię hybrydowego analizatora ruchu drogowego.

22.JPG

Nie brakowało chętnych do kierowania samochodem i pociągiem na symulatorach.

12.JPG

Na warsztatach zorganizowanych w sali 2074 można się było zapoznać z budową i programowaniem robotów jeżdżących z ChatGPT, projektowaniem i drukiem 3D oraz wytwarzaniem wodoru i jego stosowaniem do napędzania pojazdu.

24.JPG

Więcej fotografii w galerii https://www.polsl.pl/rt/fotoreportaze/labopenday-2024/ (po kliknięciu w pierwszy obrazek można zobaczyć więcej niż pierwszy tuzin widoczny na podglądzie).

Gościom dziękujemy za przybycie, a wszystkich zapraszamy do odwiedzenie wydziału przy następnej okazji.