Start - Aktualności
Seminarium POB6 - spotkanie z dwoma wybitnymi naukowcami
Czas: 17 stycznia 2024 r., godz. 14.00
Miejsce: Aula A CNT, Konarskiego 22B, Gliwice
• 14:00 Wprowadzenie
• 14:10 – 15:10 Dr. Anny Cazenave: “Satellite observations of present-day climate change; focus on sea level rise and causes”
• 15:10 – 15:30 Pytania
• 15:30 – 16:30 Dr. Thomas Stocker: “Sliding into the Anthropocene: Surprises Ahead?”
• 16:30 – 16:50 Pytania
• 16:50 Dyskusja ogólna
W naszym szybko zmieniającym się świecie skutki zmian klimatu osiągnęły punkt krytyczny, wpływając na życie na całym świecie. Konsekwencje tych zmian są widoczne w rosnących temperaturach, topnieniu lodowców i czap lodowych, wzroście poziomu mórz i nasileniu ekstremalnych zjawisk pogodowych. Dołącz do nas na wydarzeniu POB6, gdzie zwrócimy uwagę na palącą kwestię podnoszenia się poziomu mórz - skutek zmian klimatycznych, który wymaga inżynierskiej pomysłowości w poszukiwaniu rozwiązań.
Wydarzenie to ma na celu pokazanie złożoności stojących za zmianami klimatycznymi przez pryzmat naukowy. Dwóch wybitnych naukowców, pionierów w swoich dziedzinach, poprowadzi pouczające wykłady. Zagłęb się w fizykę zmian klimatycznych i drobiazgowy proces stojący za raportami IPCC. Zapoznaj się z obserwacjami kosmicznymi, takimi jak altimetria i geodezja, kluczowymi narzędziami oferującymi perspektywę monitorowania i radzenia sobie z tym zjawiskiem.
Zaplanowane na 17 stycznia 2024 r. wykłady, prowadzone w języku angielskim, pozwolą na głębokie zanurzenie się w naukowych zawiłościach kształtujących nasz świat i przełomowy temat epoki zwanej antropocenem. Spodziewaj się dyskusji nie tylko o problemie, ale także o rozwiązaniach i wpływie na społeczeństwo. Zaangażuj się w dyskusję z tymi błyskotliwymi umysłami i zadawaj im pytania. To więcej niż dyskusja - to okazja do odkrycia, w jaki sposób innowacje inżynieryjne mogą być siłą napędową w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych.
Dołącz do pouczającej sesji, która wyznacza kurs w kierunku zrównoważonej przyszłości!
Aktualności
Pokaż wszystkieWięcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem