Start - Aktualności
Trzech naukowców z Instytutu Fizyki w gronie 2% najlepszych naukowców.
Zgodnie z aktualizacją danych w rankingu z października 2023 r. „Updated science-wide author databases of standardized citation indicators”, DOI: 10.17632/btchxktzyw.6 trzech naukowców - pracowników Instytutu Fizyki - Centrum Naukowo-Dydaktycznego znalazło się w gronie 2% najlepszych naukowców.
Prof. dr hab. Tomasz Błachowicz jest pracownikiem Zakładu Fizyki Stosowanej.
Bogaty dorobek naukowy tematycznie związany z fizyką struktur nanomagnetycznych, spintroniką oraz inżynierią materiałową materiałów funkcjonalnych, w tym materiałów sensorycznych, wyrażający się dużą liczbą cytowań w roku 2022, przyczynił się do umieszczenia Prof. dr hab. Tomasza Błachowicza w gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie. Liczba cytowań jego prac wykazywana w roku 2022 przez serwis Web of Science wynosi 263 (All Databaes).
Dr Tushar Kanti Das jest pracownikiem Zakładu Fizyki Ciała Stałego Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej w Katowicach.
Osiągnięcia publikacyjne dr Tushara Kanti Dasa w dziedzinie fizyki ciała stałego wzbudziły duże zainteresowanie społeczności naukowej, czego dowodem jest umieszczenie go w gronie 2% najlepszych naukowców.
Dr hab. Denis-Didier Rousseau, prof. PŚ jest pracownikiem Zakładu Geochronologii i Badań Izotopowych Środowiska.
Znalazł się w gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie. Liczba cytowań jego prac w roku 2022 według serwisu Scopus wyniosła 380. Profesor Rousseau zajmuje się zagadnieniami paleoklimatologii kontynentalnej i globalnych zmian klimatu, związanych z globalną cyrkulacją atmosferyczną. W ostatnich latach analizuje przede wszystkim zapisy zawarte w sekwencjach lessowych, w ramach multidyscyplinarnych międzynarodowych zespołów badawczych, jak np. projekt "TiPES" (https://www.tipes.dk/).
Gratulujemy serdecznie!
Aktualności
Pokaż wszystkieWięcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem