Start - Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu "Młody Einstein"
22 kwietnia odbył się finał konkursu "Młody Einstein" organizowanego przez Instytut Fizyki, Centrum Popularyzacji Nauki oraz ZSO nr 8 w Gliwicach. Do finału zakwalifikowało się 12 zespołów ze szkół ponadpodstawowych na terenie całej Polski.
Komisja konkursowa wyłoniła tegorocznych laureatów:
- I miejsce otrzymali Kacper Sychla i Jakub Mazepa z I LO w Kluczborku za wystąpienie: "Zamiana prądu elektrycznego w ruch mechaniczny z wykorzystaniem programowania"
- II miejsce otrzymali Tomasz Cholewiński i Mateusz Bieniek z Zespółu Szkół Edukacji Technicznej w Łodzi za "Model akumulatora gazowego wykonanego z materiałów ogólnodostępnych"
- III miejsce otrzymał Marcin Bocheński z V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Częstochowie za "Generator Van de Graaffa"
Wyróżnienia w konkursie, za najlepsze wystąpienia popularnonaukowe otrzymali:
- Szymon Strojek i Mateusz Mrachacz z Salezjańskiego Zespółu Szkół Publicznych im. św. Dominika Savio w Zabrzu za "Pociąg elektromagnetyczny"
- Mateusz Król ze Śląskich TZN w Katowiach za "Silnik Stirlinga - budowa i zasada działania"
Nagrodę specjalną, sponsorowaną przez firmę DTiQ w kategorii: „Smart Analytics: najlepsza integracja danych z wielu źródeł” otrzymali:
- Mikołaj Lepsy i Alicja Kowalska z I LO w Kluczborku za wystąpienie "Analiza kodu morse’a poprzez wielofunkcyjne urządzenie z fotorezystorem stworzone za pomocą zestawu Arduino"
Pragniemy również serdecznie podziękować naszym współorganizatorom oraz sponsorom i fundatorom nagród:
- Centrum Popularyzacji Nauki,
- Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach,
- Wydawnictwu Naukowemu Helion,
- firmie PREVAC
- oraz naszemu głównemu sponsorowi, firmie DTiQ, która dla naszych Laureatów ufundowała czytniki ebooków PocketBook, a w ramach nagrody specjalnej opaski Garmin Vivofit4!
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem