Start - Aktualności

Instytut Fizyki – CNT nawiązał współpracę z DTiQ z siedzibą w Bostonie, USA
W dniach 12-17 stycznia br. dr hab. inż. Maciej Krzywiecki, Prof. PŚ wziął udział w spotkaniu w ramach DTiQ President’s Club Meeting w Nassau, BS, jako uczestnik paneli dyskusyjnych i warsztatów dotyczących pozyskiwania, integracji i przetwarzania danych w nauce i inżynierii (data processing in science and engineering). W trakcie President’s Club Meeting odbyły się także warsztaty dotyczące zarządzania i organizacji pracy w zespołach R&D łączących przedstawicieli przemysłu i sektora akademickiego.
Dodatkowo, DTiQ zdecydowało się udzielić wsparcia Instytutowi Fizyki w przedsięwzięciach promocji nauki i wsparcia młodych talentów poprzez dofinansowanie konkursu Młody Einstein.
Firma DTiQ jest wiodącym na świecie dostawcą zintegrowanych usług monitoringu i zapobiegania stratom dedykowanych dla branży gastronomicznej i punktów handlu detalicznego. DTiQ działa na rynku od ponad 20 lat, dbając codziennie o ponad 8 milionów konsumentów i chroniąc aktywa o wartości bilionów dolarów. Aby dostarczać usługi najwyższej jakości, firma inwestuje w nowoczesne technologie i algorytmy przetwarzania danych. W ciągu ostatnich 2 lat ponad trzykrotnie rozbudowano zespół R&D, który z powodzeniem prowadzi badania nad wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji do przetwarzania danych transakcyjnych oraz materiału wideo z nadzoru wizualnego.
Nawiązanie współpracy pomiędzy DTiQ a Instytutem Fizyki jest efektem strategii technologicznej firmy i rozbudową działu R&D w Gliwicach, zajmującego się rozwojem algorytmów sztucznej inteligencji dla wspomagania zarządzania i ochrony infrastruktury różnego typu.
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem