Start - Aktualności

Sukces dyplomantów Politechniki Śląskiej!
Cztery prace dyplomowe obronione na Politechnice Śląskiej zostały wysoko ocenione w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP.
Konkurs o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ma na celu nagrodzenie najlepszych prac dyplomowych o profilu mechanicznym. Jest kierowany do dyplomantów uczelni technicznych, a jego celem jest promocja szczególnie uzdolnionych absolwentów podejmujących ambitne działania.
W finale XX edycji konkursu, do której uczestnicy zgłaszali prace dyplomowe obronione w roku akademickim 2019/2020, znalazło się czworo dyplomantów z Politechniki Śląskiej.
Nagrodę III stopnia otrzymał Bartosz Jóźwik za pracę pt. „Wpływ parametrów wytwarzania technologią SLM na strukturę i właściwości stopu CiNi3Si1” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Santiny Topolskiej, prof. PŚ. Wyróżnienie zostało przyznane Pawłowi Żurowi za pracę „Zastosowanie technologii skanowania 3D do modyfikacji elementów konstrukcyjnych w bolidzie elektrycznym”. Promotorem pracy był dr hab. inż. Tomasz Dzitkowski, prof. PŚ.
Do II finałowego etapu zakwalifikowały się także Małgorzata Borowy za pracę pt. „Design and simulation of a testing stand for latches mounted on aircraft components” pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Wojciecha Moczulskiego, a także Alicja Kołodziej, która zgłosiła pracę pt. „Analiza MES połączeń elementów konstrukcji drewnianych” wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Piotra Fedelińskiego.
W grudniu 2020 roku rozpoczęły się także kwalifikacje do
kolejnej edycji konkursu. Osoby zakwalifikowane do II etapu będą mogły złożyć je do 15 listopada 2021 roku.
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieInvestigation of non-toxic dye-sensitized solar cell materials for circular design approaches - seminarium w trybie zdalnym.
Seminarium naukowe IF - Dr. Adrian Cernescu - Nanoscale optical and correlative characterization of nanomaterials using s-SNOM technology
Otwarcie wystawy: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Wystawa: „Poza tym, co widzialne. Teledetekcja i skanowanie laserowe w polsko-peruwiańsko-włoskich badaniach w Machu Picchu”
Mit o kierunku wirowania wody w misce po obu stronach równika. Siła Coriolisa, czyli od geografii do fizyki i z powrotem