A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 11.06.2018

Zmarł dr hab. inż. Andrzej Szymański

W sobotę, 9 czerwca, w wieku 72 lat zmarł dr hab. inż. Andrzej Szymański. Ten wybitny naukowiec przez 36 lat był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Spawalnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 13 czerwca, o godz. 11.00 w kaplicy przy kościele pw. Św. Macieja Apostoła w Zabrzu.
 
Dr hab. inż. Andrzej Szymański cały czas czynnie uczestniczył w pracach środowiska naukowego i zawodowego, a w uznaniu dorobku naukowego i badawczego wybierany był na ważne funkcje, w tym wiceprzewodniczącego Śląskiej Sekcji Spawalniczej SIMP, wiceprzewodniczącego zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Badań Nieniszczących w Katowicach, a od 1990 roku członka Amerykańskiego Towarzystwa Spawalniczego. Trzykrotnie, w roku 1997, 2002 i 2006 przewodniczył komitetowi naukowemu Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących. Od 1998 roku do 2006 był wiceprzewodniczącym zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP. W okresie kadencji 1993-1996 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego ds. studiów inżynierskich i kształcenia podyplomowego, wnosząc istotny, osobisty wkład w organizację i rozwój tych form kształcenia akademickiego. Zawsze z ogromnym zaangażowaniem i dużym powodzeniem organizował i prowadził autorskie wykłady, zarówno na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, jak i studiach podyplomowych.
 
Za osiągnięcia naukowe i organizacyjne został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Nagrodę Rektora Politechniki Śląskiej. Był bardzo zaangażowanym nauczycielem akademickim, skupiającym wokół siebie liczne grono studentów i doktorantów. W ostatnim czasie związany był z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach.
 
Odszedł szlachetny, serdeczny i szanowany człowiek, skromny, prawy, wrażliwy na ludzkie sprawy, wspaniały uczony i zasłużony nauczyciel akademicki, wybitny naukowiec o szerokiej wiedzy z zakresu spawalnictwa, kontroli jakości w spawalnictwie oraz technologii zgrzewania, bardzo ceniony i lubiany przez studentów i współpracowników.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Już w marcu rusza rejestracja na FPGA Hackathon, odbywający się 22-23 kwietnia!

Bogusława Słowak
2023-02-14 13:58:00
2023-03-27 14:32:40
14.02.2023
photo

Zaproszenie do nadsyłania artykułów na sesję poświęconą uczeniu maszynowemu – Konferencja KES 2023 (Ateny, Grecja)

Bogusława Słowak
2023-02-13 14:11:00
2023-02-13 14:35:58
13.02.2023
photo

Nowy kierunek studiów magisterskich pod patronatem firmy Intel! Rekrutacja trwa

Bogusława Słowak
2023-02-02 15:32:00
2023-02-02 15:37:22
02.02.2023
photo

Prof. dr hab. inż. Artur Babiarz profesorem nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika!

Bogusława Słowak
2023-01-27 09:13:34
2023-01-27 09:37:36
27.01.2023

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
21.04

Test Wydarzenia

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie