PROMOCJA PROGRAMÓW WYMIANY AKADEMICKIEJ NA POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ

26 LAT PROGRAMU ERASMUS+ w Unii Europejskiej
Program Erasmus+ dofinansowany ze środków Unii Europejskiej jest kontynuacją europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego realizacja w sektorze szkolnictwa wyższego ma na celu wspieranie studentów, doktorantów, jak i pracowników uczelnianych w podnoszeniu ich kompetencji i kwalifikacji. Europejski budżet programu na lata 2021–2027 wynosi 26,2 miliarda euro. Wraz z nową perspektywą finansową poszerzono założenia Erasmusa+, który w rezultacie stał się bardziej innowacyjny i inkluzywny, bardziej cyfrowy, wspierający równy dostęp, włączenie społeczne, różnorodność i sprawiedliwości we wszystkich jego działaniach, jak również ochronę środowiska i walkę ze zmianą klimatu.

PODCAST "Pogadajmy o nauce" Krzysztof Przybyło
Wśród absolwentów programu Fulbrighta jest 60 laureatów Nagrody Nobla, 86 laureatów Nagrody Pulitzera, 37 głów państw i... nasz absolwent. Krzysztof Przybyło studiował architekturę na I stopniu na Politechnice Śląskiej realizując trzy wyjazdy w ramach Programu Erasmus+, a dzięki stypendium Fulbrighta mógł zdobyć tytuł magistra i bezcenne doświadczenia na University of Washington w Stanach Zjednoczonych. Posłuchajcie, dlaczego warto wierzyć w siebie i bez kompleksów przystępować do programów wymiany akademickiej, rówież tak prestiżowych jak Fulbright.

PODCAST "Pogadajmy o nauce" Augustine Appiah
O wpływie programu Erasmus+ na karierę naukową, wyborze studiów na Politechnice Śląskiej, zrównoważonej inżynierii oraz pracy badawczej w Laboratorium Badania Materiałów rozmawiamy z Augustinem Appiahem, doktorantem Politechniki Śląskiej pochodzącym z Ghany.
STUDENT'S STORIES - How Erasmus+ Programme enriched our expierience
