A A+ A++
global_podyplomowe

OPROGRAMOWANIE W AUTOMOTIVE DLA WSPÓŁCZESNEJ MOBILNOŚCI - CYFRYZACJA W AUTOMOTIVE

Miejsce odbywania się zajęć:

Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej
Gliwice, ul. Konarskiego 18a,
tel. 32 237 24 20

 

OPIS

Nowy kierunek studiów podyplomowych
„Oprogramowanie w Automotive dla współczesnej mobilności - Cyfryzacja w Automotive” jest efektem współpracy pomiędzy Wydziałem Mechanicznym Technologicznym i przemysłem.

Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej podjął współpracę z partnerami przemysłowymi z branży Automotive, której efektem jest utworzenie nowego, odpowiadającego na aktualne potrzeby tej branży, kierunku studiów podyplomowych „Oprogramowanie w Automotive dla współczesnej mobilności - Cyfryzacja w Automotive”. Studia te dedykowane są absolwentom studiów magisterskich i licencjackich przygotowującym się do pracy w roli inżynierów oprogramowania, jak i kierowników projektów w branży Automotive.

Atutem studiów jest profesjonalna kadra wykładowców, w której skład wchodzą zarówno pracownicy Politechniki Śląskiej, jak i eksperci wywodzący się z branży Automotive, posiadający wieloletnie doświadczenie przemysłowe i zajmujący wysokie stanowiska menadżerskie w wiodących zakładach produkcyjnych przemysłu motoryzacyjnego.

Partnerami przemysłowymi studiów są: GlobalLogic A Hitachi Group Company - firma świadcząca usługi cyfrowe o międzynarodowym zasięgu, Stellantis N.V. - francusko-włosko-amerykański koncern motoryzacyjny, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Klaster „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing”.

Kończąc studia podyplomowe ich absolwenci posiądą wiedzę, umiejętności i kompetencje umożliwiające poszerzone rozumienie zagadnień branży Automotive, ze szczególnym uwzględnieniem cyfryzacji i oprogramowania współczesnych pojazdów samochodowych. Ukończenie studiów podyplomowych umożliwi rozwój kariery w branży Automotive i jest istotnym elementem jej rozwoju w wybranej domenie tej branży. Absolwent posiądzie wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu współczesnego przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i na świecie, funkcjonowania nowoczesnych zakładów produkcyjnych w sektorze motoryzacji, w tym zagadnień Przemysłu 4.0, aspektów prawnych i jakości w Automotive, dekarbonizacji i cyfryzacji w przemyśle motoryzacyjnym, w tym podstawowych zagadnień tworzenia oprogramowania we współczesnych samochodach, systemów jazdy autonomicznej, czy też cyfrowego otoczenia samochodu i współczesnej mobilności.

mockups-design.com

 

Każdy uczestnik studiów podyplomowych OPROGRAMOWANIE W AUTOMOTIVE DLA WSPÓŁCZESNEJ MOBILNOŚCI - CYFRYZACJA W AUTOMOTIVE otrzyma na własność profesjonalny zestaw edukacyjny "GL Embedded Starter Kit" firmy GlobalLogic, który umożliwi praktyczną weryfikację zdobytej wiedzy i umiejętności w trakcie zajęć, jak i poza nimi.

Efekty uczenia się ... Pobierz
Macierz pokrycia efektów uczenia się zajęciami ... Pobierz
Sposoby weryfikacji i dokumentacji efektów uczenia się ... Pobierz
Plan studiów ... Pobierz
Plan zajęć semestr II ... Pobierz
Plakat reklamowy 2 edycja ... Pobierz
Plakat reklamowy ... Pobierz
automotive2024

Sylwetki prowadzących zajęcia dydaktyczne

ico

mgr inż. Andrzej Korpak - były Managing Director at Stellantis Gliwice Sp z o.o. previously Opel Manufacturing Poland Gliwice

Wieloletni dyrektor generalny Stellantis Gliwice (wcześniej Opel Manufacturing Poland). Ponad 25 lat aktywnej pracy na rzecz rozwoju branży Automotive w Polsce. Dyrektor produkcji, a następnie dyrektor fabryki samochodów osobowych w Gliwicach, a także dyrektor fabryki jednostek napędowych w Tychach. Pełnił funkcję europejskiego lidera ds. bezpieczeństwa i higieny pracy spółki Opel, a także szefa pionu produkcji Stellantis w Polsce, zrzeszającego cztery zakłady produkcyjne koncernu. Jako dyrektor gliwickiej fabryki odpowiadał za wdrożenie do produkcji kolejnych generacji modeli takich marek, jak Opel, Vauxhall, Holden, Suzuki i Buick. Przeprowadził proces przekształcenia profilu produkcyjnego gliwickiej lokalizacji w producenta dużych samochodów dostawczych Stellantis, czego efektem jest nowa fabryka produkująca pojazdy LCV marek Opel, Vauxhall, Peugeot i Citroën, a także utworzone Centrum Oprogramowania Stellantis. Posiada duże doświadczenie w zakresie współpracy z organizacjami branżowymi i środowiskiem naukowym. Po zakończeniu kariery korporacyjnej kontynuuje działalność w branży motoryzacyjnej jako niezależny konsultant.

Zajęcia prowadzone: Automotive Production Systems

ico

mgr Paweł Wideł - Public Affairs Director at Stellantis in Czech Rep, Hungary, Poland & Slovak Rep.

Paweł Wideł jest zatrudniony w firmie Stellantis w Warszawie na stanowisku dyrektora ds. Public Affairs w Republice Czeskiej, Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Od roku 1991 był zatrudniony w General Motors, zajmował różne stanowiska w Polsce, Republice Czeskiej i Federacji Rosyjskiej, w tym między innymi dyrektora sprzedaży zbiorowej GM Poland, brand managera w Klastrze Europy Środkowej i Wschodniej oraz dyrektora sprzedaży i marketingu marek Cadillac, HUMMER i Saab w Federacji Rosyjskiej i krajach WNP. Od roku 2017 zatrudniony w Groupe PSA na stanowisku dyrektora ds. kontaktów z rządem i spraw publicznych. Prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych przy Konfederacji Lewiatan oraz wiceprezydent Konfederacji Lewiatan. Odznaczony Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive I

ico

mgr inż. Wojciech Janusz - Application Software Team Leader at Stellantis

Absolwent Politechniki Śląskiej, po skończeniu studiów magisterskich w 2011 rozpoczął studia doktoranckie na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki w zakresie modelowania oraz sterowania bezzałogowych statków latających. Równolegle pracował w obszarze IT jako tester bezpieczeństwa, programista. Począwszy od roku 2017 związany z przemysłem automotive gdzie od początku był odpowiedzialny za rozwój oprogramowania w warstwie aplikacji a od roku 2019 również jako lider zespołów.

Zajęcia prowadzone: Automotive System Engineering, Przemysł Automotive II, Automotive Software Engineering II, Road Vehicle Automation

ico

dr inż. Tomasz Łukomski - Automated Driving Vehicle Motion Control Software Engineer w Stellantis

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wieloletni pracownik na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Następnie inżynier zajmujący się algorytmami sterowania w branży automotive. Posiada doświadczenie w modelowaniu układów dynamicznych, tworzeniu algorytmów sterowania oraz symulacji. Dodatkowo zajmujący się zagadnieniami bezpieczeństwa oprogramowania pod kątem normy ISO 26262.

Zajęcia prowadzone: Road Vehicle Automation

ico

mgr inż. Tomasz Klekowski - Digital Transformation Expert and Technology Evangelist, Investor, Mentor and Speaker

Tomasz Klekowski - Doradca w zakresie cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, gospodarki i społeczeństwa. Jest twórcą studiów Biznes.AI prowadzonych na Akademii Leona Koźmińskiego. Działa na rzecz gospodarki będąc Członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Wspiera Sektorową Radę ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, Sektorową Radę ds. Kompetencji Informatyka. Jest Ambasadorem i Członkiem Kolegium projektu PoLAND of IT Masters oraz Członkiem Rady Programowej Konkursu Fabryka Przyszłości. Uczestniczy w pracach GRAI (Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji) jako lider jednej z podgrup. Współpracuje z think tankami w Polsce i zagranicą, jest Partnerem Think-Tank.pl oraz jednym z założycieli międzynarodowej społeczności Intelligent Leadership Hub Został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Informatyczne jako jedna z osób o największym wpływie na rozwój kompetencji cyfrowych w Polsce. Autor raportów i artykułów, wykładowca, prelegent i mentor. Wspiera startupy i fundusze VC Odpowiadał za rozwój rynku Data Center i Internetu Rzeczy w regionie EMEA w firmie Intel, kierując pracami zespołów zajmujących się miedzy innymi: sztuczną inteligencją, analityką danych, chmurą oraz cyberbezpieczeństwem. Kierował przez wiele lat organizacją Intela w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz INSEAD.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive I, Aspekty regulacyjne, prawne i jakościowe w branży Automotive, Kompetencje społeczne i praca w zespołach międzynarodowych

ico

prof. dr hab. Wojciech Paprocki - Dyrektor Instytutu Infrastruktury, Transportu i Mobilności Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

Profesor nauk ekonomicznych, posiadający ponad 40-letnie doświadczenie w działalności badawczej i dydaktycznej w SGPiS/SGH. W latach 1988 – 2024 właściciel i menadżer w przedsiębiorstwach logistycznych, które prowadziły działalność w Europie i Azji. Kontynuuje aktywność biznesową jako doradca zarządów i członek rad nadzorczych. Pola badań naukowych: rozwój gospodarki cyfrowej 4.0, analiza funkcjonalności i efektywności wykorzystywania technologii cyfrowych, w tym rozwiązań sztucznej inteligencji. Autor licznych opracowań książkowych oraz artykułów w czasopismach o zasięgu światowym. Mieszka w Polsce i Hiszpanii.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive I

ico

mgr inż. Daniel Jabłoński - Automotive Program Director w GlobalLogic

Absolwent Politechniki Szczecińskiej, MBA na Helsinki University, ponad 20 lat doświadczenia komercyjnego w projektach Automotive. Wieloletne doświadczenie w pracy ze studentami. Specjalista w dziedzinie mobility safety i kompliance.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive, Aspekty regulacyjne, prawne i jakościowe w branży Automotive, Automotive System Engineering, Road Vehicle Automation

ico

mgr inż. Michał Huchla - Senior Software Engineer w GlobalLogic

Absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, wieloletnie doświadczenie w branży Automotive, jako automatyk i programista embedded, w obszarach walidacji, produkcji i rozwoju oprogramowania wbudowanego.

Zajęcia prowadzone: Aspekty regulacyjne, prawne i jakościowe w branży Automotive, Automotive Software Engineering I, Automotive System Engineering

ico

mgr inż. Dariusz Kozłowski - Senior Software Engineer w GlobalLogic

Ukończył studia na kierunkach: Elektronika i Telekomunikacja oraz Zarządzanie i Marketing na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Posiada ponad 20 lat doświadczenia w aplikacjach na mikrokontrolery dla zagranicznych klientów. Specjalizuje się w: cyfrowej analizie sygnałów, cyberbezpieczeństwie, systemach zarządzania energią. I miejsce w województwie w konkursie na najlepszą pracę dyplomową.

Zajęcia prowadzone: Charakterystyka i działanie mikrokontrolerów - porównanie mikrokontrolerów: STM32, RH850, TC2XX, S32K, Pierwszy kod w języku C na mikrokontroler, Znajomość typów/wariantów pamięci ROM (tekst), RAM (dane, bss), Skrypt linkera, Programowanie peryferiów mikrokontrolerów

ico

mgr inż. Bartosz Bińczyk - Analyst, Business Solutions

Absolwent Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej kierunku Mechatronika Pojazdów Elektrycznych, Certyfikowany Inżynier Wymagań (International Requirements Engineering Board), 4 lata doświadczenia w projektach w sektorze Automotive, odwieczny pasjonat motoryzacji, obecnie architekt oprogramowania systemów ADAS.

Zajęcia prowadzone: Automotive System Engineering, Automotive Software Engineering II

ico

mgr inż. Ewelina Wacławik-Macura - Project Manager w GlobalLogic

Absolwentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży Automotive. Certyfikowany SAFe Agilist oraz Professional Scrum Master. Obecnie Project Manager w projekcie Automotive.

Zajęcia prowadzone: Automotive Software Engineering I

ico

mgr Arkadiusz Gąsior - Lead Software Engineer

Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Certyfikowany Google Cloud Platform Data Engineer & Architect - ekspert BigQuery. Data Engineer z ponad 12-letnim doświadczeniem. Określany również jako kreatywny inżynier R&D. Jako Data Engineer łączy swoje umiejętności SQL, Python i Java z pasją do efektywnej inżynierii danych. Doświadczenie w zakresie platform danych, w tym rozwiązań wsadowych i strumieniowych, jak i w przetwarzaniu danych Google Cloud Platform, koncentrującym się na optymalizacji kosztów i wydajności rozwiązań.

Zajęcia prowadzone: Automotive Software Engineering II, Road Vehicle Automation

ico

mgr inż. Kamil Warchoł

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Data Engineer z kilkuletnim doświadczeniem. Zwolennik rozwiązań cloudowych i open-source. Rozwijający się w kierunku sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Zajęcia prowadzone: Automotive Software Engineering II oraz Road Vehicle Automation

ico

mgr inż. Patrycja Bajorska - Competency Head | C/ C++ /Embedded

Odpowiedzialna za strategiczny rozwój kompetencji pracowników w odniesieniu do zmieniających się trendów i potrzeb biznesowych. W zarządzaniu zespołem ponad 250 Inżynierów i Competency Managerów koncentruje się na rozwoju ich umiejętności miękkich poprzez “empowerment” w duchu Management 3.0. Managerka Projektów Agile/SAFe związanych z rozwojem oprogramowania dla klientów z branży Automotive, prowadzonych w oparciu o V-Model i ASPICE. Absolwentka UWr, UE Katowice, WSE Kraków oraz AGH na kierunku Zarządzanie Projektami Informatycznymi.

Zajęcia prowadzone: Cyfrowe Otoczenie Samochodu i Zagadnienia Współczesnej Mobilności

ico

Patryk Siedlecki - Senior Software Engineer w GlobalLogic

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalista Data Science, Analizy Danych i Metod Numerycznych. Od wielu lat zaangażowany w projekty z branży transportu, Automotive i pokrewnych.

Zajęcia prowadzone: Road Vehicle Automation, Cyfrowe Otoczenie Samochodu i Zagadnienia Współczesnej Mobilności

ico

dr hab. inż. Jarosław Kaczmarczyk, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Katedra Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej

Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, doktorat, habilitacja w dyscyplinie mechanika. Autor lub współautor około 60 publikacji krajowych i zagranicznych. Wieloletnie doświadczenie w zakresie modelowania, analizy wytrzymałościowej oraz optymalizacji układów mechanicznych przy użyciu metody elementów skończonych, komputerowego wspomagania procesów obróbki plastycznej i mechaniki płynów. Ponad 20 letnie doświadczenie w nauczaniu na Politechnice Śląskiej w zakresie przedmiotów mechanicznych, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Zajęcia prowadzone: Obiektowy język C/C++ z biblioteką graficzną OpenGL

ico

dr inż. Piotr Sakiewicz - Adiunkt w Katedrze Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej

Dr inż. Piotr Sakiewicz jest wieloletnim praktykiem i teoretykiem z zakresu inżynierii materiałowej oraz inżynierii mechanicznej i zarządzania, Od wielu lat, wiedzę tę, wykorzystuje w ramach współpracy z przemysłem do rozwiązywania problemów technologiczno organizacyjnych. Jako wieloletni praktyk z zakresu analizy procesów oraz związków przyczynowo następczych specjalizuje się w zarządzaniu interdyscyplinarnymi zespołami projektowymi ukierunkowanymi na rozwiązywanie problemów produkcyjnych. Autor licznych opracowań oraz artykułów w czasopismach o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive II

ico

dr hab. inż. Andrzej Loska, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn

Doktor habilitowany nauk technicznych, profesor Politechniki Śląskiej. Reprezentuje dyscyplinę naukową inżynieria mechaniczna. Główne zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się na zagadnieniach eksploatacji i utrzymania ruchu maszyn i urządzeń, ze szczególnym uwzględnieniem metod scenariuszowych, a także metod oraz narzędzi modelowania i symulacji eksploatacyjnych zdarzeń dyskretnych. Autor 135 publikacji naukowych, udział w 34 projektach badawczych i wdrożeniowych (w tym w roli kierownika). Posiada bogate wieloletnie doświadczenie praktyczne związane z wprowadzaniem rozwiązań organizacyjno-technicznych i wdrażaniem w przedsiębiorstwach przemysłowych systemów informatycznych klasy CMMs/EAM. Przez 9 lat pełnił funkcję z-cy Dyrektora Instytutu Inżynierii Produkcji ds. Dydaktyki. Posiada 27-letnie doświadczenie dydaktyczne, autor kilku skryptów i kilkunastu programów przedmiotów, współautor programu studiów dla kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji w Politechnice Śląskiej.

Zajęcia prowadzone: Przemysł Automotive II

ico

dr hab. inż. Damian Grzechca, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn

tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy, tresc krótki opis osobowy,

Zajęcia prowadzone: Road Vehicle Automation, Cyfrowe Otoczenie Samochodu i Zagadnienia Współczesnej Mobilności

ico

dr hab. inż. Damian Gąsiorek, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Katedra Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju

Doktor habilitowany nauk technicznych, profesor Politechniki Śląskiej. Reprezentuje dyscyplinę naukową inżynieria mechaniczna. Od roku 2014 silnie związany z przemysłem, gdzie pełnił rolę managerskie. 1. 2014 – 2016 - Dyrektor ds. R&B – Navitracer Polska Sp. z o. o. od 2015 3DGence 2. 2016 – 2017 - Z-ca Dyrektora w Departamencie Projektów Badawczo-Rozwojowych WASKO S.A. 3. 2016 – 2020 - Prodziekan ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechnika Śląska 4. 2016 - Kierownik Zakładu Mechaniki Kompozytów Polimerowych 5. 2017 – 2018 - Z-ca Dyrektora R&B IBeR Instytut Badań i Rozwoju sp. z o.o. 6. 2018 -2018 – Dyrektor ds. naukowych Grupa Azoty 7. 2018 – 2019 – V-ce prezes Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 8. 2019 - ekspert w Śląskim Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 9. 2019 – 2022 Ekspert z zakresu mechatroniki w firmie APA Group 10. 2019 – 2022 – Członek Rady Konsultacyjnej Śląskiego Planetarium 11.2020 - Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechnika Śląska Główne zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z nowoczesnymi technologiami przemysłu 4.0 i ich aplikacyjnością w przemyśle. Autor lub współautor 13 patentów, brał udział w 10 projektach badawczo rozwojowych i wykonał 12 ekspertyz dla przemysłu. Autor lub współautor ponad 100 publikacji naukowych i 5 monografii. Promotor 3 doktoratów i kilkudziesięciu prac magisterskich i inżynierskich.

Zajęcia prowadzone: Seminarium dyplomowe – studia doktoranckie, Społeczne aspekty przemysłu 4.0 - studia MBA

ico

dr hab. inż. Piotr Przystałka, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn

Ekspert w zakresie systemów autonomicznych, systemów diagnostycznych oraz metod inteligencji obliczeniowej. Współpraca w realizacji projektów B+R m.in. z Blees Sp. z. o.o., HemitTech Sp. z o.o., Sevitel, FCA Poland S.A. w Tychach, Simmersion GmbH (AUT), Tata Steel (UK), Uniwersytet Warszawski, NORCE – NORUT. Promotor w pracach dyplomowych i projektach doktorskich wdrożeniowych dotyczących rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego. Współwłaściciel patentów oraz współautor zgłoszeń patentowych w zakresie robotów mobilnych, systemów monitorowania i systemów diagnostycznych. Autor lub współautor ponad 140 publikacji w zakresie Inżynierii Mechanicznej oraz Automatyki, Elektroniki, Elektrotechniki i Technologii Kosmicznych, w tym wielu publikacji przedstawiających wyniki projektów B+R dotyczących projektowania systemów bazujących na inteligencji obliczeniowej. Recenzent w renomowanych czasopismach tj. Engineering Applications of Artificial Intelligence, IEEE Sensors Journal, Expert Systems with Applications.

Zajęcia prowadzone: Projektowanie układów i struktur inteligentnych (PBL)

ico

dr hab. inż. Marek Płaczek, prof. PŚ - Profesor nadzwyczajny w Politechnice Śląskiej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Katedra Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania, Prodziekan ds. Kształcenia

Absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Członek grupy roboczej KIS 11. Automatyzacja i Robotyka Procesów Technologicznych w ramach Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Przewodniczący polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia ModTech - The Professional Association in Modern Manufacturing Technologies. Autor i współautor licznych prac naukowych z dziedziny mechaniki, mechatroniki i automatyki. Obecnie Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. - Kierownik Studiów Podyplomowych Oprogramowanie w Automotive dla współczesnej mobilności - Cyfryzacja w Automotive

Zajęcia prowadzone: Seminarium dyplomowe

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie