A A+ A++

Otwarte wykłady interdyscyplinarne – IBS Poland oraz KIRCHHOFF Polska

W dniu 03.11.2022 r. (czwartek), w godzinach 11:45-13:15 odbyły się równolegle dwa wykłady interdyscyplinarne firm:

IBS POLAND Sp. z o.o. oraz KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.

Wykład otwarty IBS POLAND Sp. z o.o. - CATIA in the office – praca konstruktora w chmurze.

Patryk Warzybok – kierownik działu konsultantów biznesowych.

W dniu 03.11.2022 r. (czwartek), w godzinach 11:45-13:15, w auli B Centrum Edukacyjno Kongresowego odbył się otwarty wykład interdyscyplinarny, prowadzony przez firmę IBS POLAND Sp. z o.o. pt. “CATIA in the office – praca konstruktora w chmurze.”

Firma IBS POLAND Sp. z o.o. opowiedziała o zastosowaniu najnowszych technologii i trendów w codziennej pracy konstruktora. Przedstawia i tłumaczy jak na przestrzeni lat zmieniało się oprogramowanie Dassault Systemes – CATIA, i jak obecnie, dzięki środowisku chmurowemu wspiera pracę konstruktorów. Pokazuje metody współpracy konstruktorów w oparciu o 3DExperience, pokazując takie zagadnienia jak tworzenie złożeń mutli-CADowskich, synchroniczną pracę na jednym złożeniu, komunikację w zespole czy projektowanie modeli w przeglądarce internetowej.

Wykład otwarty - KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. - Procesy produkcyjne realizowane przy wytwarzaniu elementów struktur nadwozi w branży motoryzacyjnej.

Adam Zarzycki - Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego na kierunku Automatyka i Robotyka z kilkunastoletnim doświadczeniem w przemyśle motoryzacyjnym w obszarze inżynierii projektowej, jak i procesowej. Międzynarodowy inżynier spawalnik (IWE). Na co dzień zarządza zespołem kilkunastu inżynierów procesu w firmie KIRCHHOFF oraz prowadzi kilka strategicznych dla organizacji projektów.

W dniu 03.11.2022 r. (czwartek), w godzinach 11:45-13:15, w sali 36 Wydziału Mechanicznego Technologicznego odbył się otwarty wykład interdyscyplinarny, prowadzony przez firmę KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. pt. „Procesy produkcyjne realizowane przy wytwarzaniu elementów struktur nadwozi w branży motoryzacyjnej.”

Prezentacja firmy Kirchhoff Automotive dotyczyła szczegółowego omówienia przepływu materiału oraz zrobotyzowanych procesów produkcyjnych na przykładzie realizacji wytwarzania ramy silnika do samochodu osobowego. Drugim zagadnieniem omówionym na wykładzie był proces tłoczenia, zrobotyzowana linia spawalnicza wraz z omówieniem systemu laserowego sprawdzania jakości spoin oraz optyczny systemu weryfikacji geometrii części. Proces trawienia i malowania kateforetycznego wraz z procesem woskowania.

Oba spotkania odbywały się w formie hybrydowej.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie