A A+ A++
do 22-03-2022
do 17:00
Autor: Grzegorz Kazanowski Publikacja: 14.12.2021 Aktualizacja: 04.03.2022

Konferencja „Analizy wielowskaźnikowe w paleorekonstrukcjach”

Najważniejsze informacje

Tematem przewodnim XII Sesji Paleolimnologicznej organizowanej w marcu 2022 przez Instytut Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej będą multidyscyplinarne badania czwartorzędowych osadów jeziornych i torfowiskowych, których sedymentacja i sedentacja zachodziły w zróżnicowanych genetycznie i wiekowo zbiornikach akumulacji biogenicznej. Zakres tematyczny sesji obejmował będzie analizy zmian klimatycznych i antropogenicznych, w tym industrialnych, zapisanych w środowiskach sedymentacyjnych oraz powiązanie wyników datowania osadów z innymi analizami –geochemicznymi, geofizycznymi i izotopowymi. Kontynuując tradycję poprzednich sesji, duży nacisk położony zostanie na przedstawienie zagadnień metodycznych różnorodnych metod: fito i zoologicznych, geo- i biochemicznych, geologicznych i fizycznych wykorzystywanych przy rekonstrukcjach i odtwarzaniu warunków rozwoju ekosystemów jeziorno-torfowiskowych oraz powiązanych zmian środowiskowych i klimatycznych.

Więcej informacji o ostatniej edycji organizowanej w trybie kontaktowym.

Wszelkie pytania proszę kierować do

dr. hab. inż. Jarosława Sikorskiego, prof. PŚ

Jaroslaw.Sikorski@polsl.pl

Sponsorzy XII Sesji Paleolimnologicznej:

irtech_logo.png (11,55 kB)

IRTECH Sp. z o.o.

czylok_logo.png (9,73 kB)

Firma CZYLOK

canbera_logo.png (11,03 kB)

CANBERRA PACKARD Sp. z o.o.

Pokaż wszystkie
10.06

Dzień Otwarty Instytutu Fizyki - 10 czerwca 10:00-13:00

25.05