A A+ A++

Geoinformatyka

Poziom studiów

studia I stopnia

Profil studiów

ogólnoakademicki

Czas trwania

3,5 roku (7 semestrów)

Uzyskiwany tytuł

inżynier

Opis kierunku

Nowatorska koncepcja kształcenia na kierunku Geoinformatyka dzięki zwiększeniu udziału zajęć obieralnych i projektowych daje niepowtarzalną możliwość wyboru własnej ścieżki edukacji.  

Można tak pokierować swoimi wyborami aby najlepiej wykorzystać własne umiejętności a później doskonale znaleźć się na rynku pracy. Taki elastycznie skonstruowany program studiów daje także możliwość wyjazdów na staże krajowe i zagraniczne, można też realizować się w naszych kołach naukowych. 

Kładziemy nacisk na kształcenie świadomych inżynierów, posiadających wiedzę z nauk o Ziemi i środowisku, oraz umiejętności rozwiązywania zagadnień inżynierskich, zdolnych do podejmowania wyzwań oraz rozwiązywania problemów na rzecz środowiska nowoczesnymi metodami informatycznymi. 

Profesjonalne i praktyczne wykształcenie informatyczne w rzeczywisty sposób zapewnia wiedzę i umiejętności cenione na rynku pracy. 

Dzięki temu absolwent jest dobrze przygotowany do pracy w zespołach złożonych ze specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki i techniki i ma podstawy do rozwiązywania problemów powstających na styku różnych dziedzin. 

Absolwenci znajdują zatrudnienie w firmach związanych z ochroną środowiska, jako programiści i użytkownicy baz danych, projektanci i użytkownicy GIS, w przedsiębiorstwach geologicznych, geotechnicznych także w instytutach naukowo – badawczych korzystających z przetwarzania danych geo-przestrzennych oraz w jednostkach administracji publicznej. 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie