A A+ A++
photo Od lewej: dr Toby Cheung (UC Berkeley, BEARS), dr Aleksandra Lipczyńska (UC Berkeley; BEARS), prof. William Nazaroff (UC Berkeley), prof. Stefano Schiavon (UC Berkeley), prof. Chandra Sekhar (NUS) <div id="gtx-trans" style="position: absolute; left: 396px; top: 26px;"> <div class="gtx-trans-icon"> </div> </div>
Autor: Aleksandra Lipczyńska Publikacja: 22.09.2020 Aktualizacja: 31.03.2021

Staż naukowy Aleksandry Lipczyńskiej w Singapurze

Z początkiem 2016 r. dr inż. Aleksandra Lipczyńska rozpoczęła zagraniczny staż naukowy w Berkeley Education Alliance for Research in Singapore (BEARS). BEARS jest spółką non-profit założoną w 2011 r. przez Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Służy jako intelektualna platforma współpracy dla świata nauki i przemysłu w zakresie badań, nauki i przedsiębiorczości, dzięki czemu owocne wyniki badań mogą być sprawnie przeniesione do realizacji w praktyce.

Dr Lipczyńska dołączyła do interdysciplinarnej grupy naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (UC Berkeley), Uniwersytetu Technicznego Nanyang (NTU) oraz Narodowego Uniwersytetu w Singapurze (NUS) pracującej w programie SinBerBEST. SinBerBEST (Singapore-Berkeley Building Efficiency and Sustainability in the Tropics) jest jednym z dwóch programów badawczych prowadzonych przez BEARS, finansowanym przez Narodową Fundację Badań w Singapurze. Misją programu jest prowadzenie szeroko stosowanych badań w celu opracowania innowacyjnych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych do projektowania, modelowania i eksploatacji zrównoważonych budynków zlokalizowanych w tropikach.

Dr Lipczyńska uczestniczy w pracach Zadania 4: Interakcje Człowiek-Budynek oraz Środowisko, które mają na celu zapewnienie wysokiej jakości środowiska wewnętrznego w budynkach zrównoważonych. Prace te podzielone zostały na pięć projektów: Higiena systemów wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, Czynniki ludzkie wpływające na komfort cieplny w klimacie tropikalnym, Bioaerozole w budynkach zlokalizowanych w tropikach, Wpływ temperatury i wilgotności powietrza na dynamikę zanieczyszczeń oraz Wpływ wentylacji na jakość środowiska wewnętrznego.

Kwatera BEARS oraz SinBerBEST zlokalizowana jest w nowopowstałym centrum CREATE (The Campus for Research Excellence And Technological Enterprise) na kampusie Narodowego Uniwersytetu w Singapurze.