A A+ A++

Jakość środowiska wewnętrznego

Jakość środowiska wewnętrznego obejmuje warunki cieplne, jakość powietrza, hałas oraz oświetlenie. Katedra zajmuje się badaniami jakości środowiska wewnętrznego, z uwzględnieniem jego wpływu na zdrowie i produktywność użytkowników. Uwzględniają one zarówno badania in situ w istniejących obiektach budowlanych, jak badania laboratoryjne prowadzone w komorze klimatycznej oraz modelowanie numeryczne.

Badania te obejmują:

  • pomiary warunków środowiska wewnętrznego i ich ocena (w obiektach użyteczności publicznej i mieszkalnych),
  • wpływ warunków cieplnych i jakości powietrza na zdrowie, komfort i wydajność pracy,
  • badania wymiany powietrza w obiektach mieszkalnych, badania dotyczące parametrów powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach z nawiewnikami okiennymi,
  • badania obejmujące modelowanie numeryczne (z wykorzystaniem programów Fluent i Ansys) zjawisk: przepływu powietrza w budynkach mieszkalnych oraz rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń (głównie wydychanego przez ludzi ditlenku węgla), modelowanie numeryczne procesów oddychania człowieka.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie