A A+ A++
photo
Autor: Bogusława Słowak Publikacja: 26.08.2025 Aktualizacja: 26.08.2025

Nowoczesny pakiet oprogramowania przemysłowego Proficy dla studentów Politechniki Śląskiej!

W ramach wieloletniej współpracy Politechniki Śląskiej z firmą VIX Automation, Wydział Automatyki, Elektroniki I Informatyki został wyposażony w rozbudowany zestaw licencji oprogramowania przemysłowego Proficy oraz dodatkowe narzędzia wspierające proces dydaktyczny.

VIX Automation jest Autoryzowanym Dystrybutorem Oprogramowania i Usług Proficy firmy GE Vernova od prawie 20 lat, niemal od początku swej działalności wspierając Politechnikę Śląską w krzewieniu wśród studentów wiedzy o nowoczesnych technologiach stosowanych w przedsiębiorstwach na całym świecie (m. in. o systemach SCADA czy przemysłowych bazach danych) oraz w doskonaleniu praktycznych umiejętności wysoko cenionych przez pracodawców.

Rodzina oprogramowania Proficy to wszechstronny pakiet narzędzi wspierających produkcję –  od zarządzania i sterowania procesami, przez wizualizację danych, po analizę i raportowanie –  wykorzystywanych w tysiącach zakładów na całym świecie.

Dzięki tej współpracy studenci uzyskają dostęp do najnowszych wersji oprogramowania GE Vernova  – w tym dobrze znanego systemu Proficy HMI/SCADA iFIX, obecnego w programie nauczania od wielu lat – a także innych rozwiązań, takich jak np. Proficy Historian, Proficy CSense czy Proficy Operations Hub.

„Dla naszego zespołu ta współpraca ma szczególną wartość – wielu pracowników VIX Automation to absolwenci Politechniki Śląskiej. Dlatego z tym większą satysfakcją wspieramy uczelnię w przygotowywaniu przyszłych inżynierów do stawiania czoła wyzwaniom współczesnego przemysłu” – podkreślają przedstawiciele VIX Automation.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Profesor Aleksandra Gruca – Prezesem Polskiego Towarzystwa Bioinformatycznego!

Bogusława Słowak
2025-10-10 14:03:00
2025-10-10 14:09:19
10.10.2025
photo

Zmarł dr inż. Jerzy Wojtuszek

Bogusława Słowak
2025-10-09 11:59:03
2025-10-09 12:01:55
09.10.2025
photo

Sukces członków SKN Data Science w HackYeah 2025!

Bogusława Słowak
2025-10-09 10:37:58
2025-10-09 10:56:45
09.10.2025
photo

AIRescue Hackathon 10-12 października 2025 – zaproszenie do udziału

Bogusława Słowak
2025-10-08 08:53:31
2025-10-08 08:55:02
08.10.2025

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
21.04

Test Wydarzenia

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie