A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 05.03.2018

Dr inż. Michał Niezabitowski wybrany do Rady Młodych Naukowców na nową kadencję!

Dr. inż. Michał Niezabitowski został, Zarządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 1 marca 2018 roku, powołany do nowego składu zespołu doradczego – Rady Młodych Naukowców VI kadencji. Będzie to druga kadencja pracownika naszego Wydziału (od 1 marca 2018 roku do 1 marca 2020 roku) w ww. zespole doradczym. Tak jak i w poprzedniej kadencji, tak też i teraz, dr inż. Michał Niezabitowski jest jedynym przedstawicielem śląskich uczelni w liczącej 18-stu członków radzie.

Głównym celem Rady Młodych Naukowców jest promowanie rozwiązań i mechanizmów wspierających dokonania środowiska młodych badaczy w Polsce. Do zadań Rady Młodych Naukowców należy m.in. identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania ich kariery, przybliżanie im mechanizmów finansowania nauki, a także wspieranie kontaktów młodych uczonych z przedstawicielami środowisk gospodarczych oraz instytucji wdrażających innowacyjne rozwiązania w nauce.

Jako przedstawiciel Rady Młodych Naukowców nasz pracownik ma przyjemność i zaszczyt uczestniczyć m.in. w spotkaniach, którymi organizatorami są „Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich”, „Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych”, „Uniwersytecka Komisja Nauki”, „Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju” czy w wybranych konferencjach organizowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji o Radzie Młodych Naukowców można odnaleźć pod adresem http://rmn.org.pl

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych naukowych sukcesów!

 

Dr inż. Michał Niezabitowski jest absolwentem Politechniki Śląskiej, Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, studiów magisterskich Makrokierunek. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał po obronie z wyróżnieniem rozprawy doktorskiej we wrześniu 2014 roku. Zarówno przed uzyskaniem stopnia doktora jak i po przebywał na stażach naukowych w zagranicznych ośrodkach naukowych lub akademickich w takich krajach jak m.in. Włochy, Hiszpania, Białoruś, Belgia, Wietnam. Dodatkowo, był uczestnikiem kilku szkół letnich. W swoim CV ma kierowanie i bycie wykonawcą wielu projektów naukowych, administracyjnych i dydaktycznych finansowanych zarówno ze źródeł krajowych jak i zagranicznych, np. NCN (OPUS, SONATA, PRELUDIUM), NCBIR czy Motorola Solutions Foundation.

Za swoje osiągnięcia naukowe był wielokrotnie nagradzany. Jest laureatem X edycji konkursu Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego o stypendia dla młodych wybitnych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Ponadto, jest także laureatem konkursu „START” dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań organizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W jego CV można odnaleźć również zespołowe nagrody Rektora pierwszej kategorii czy bycie laureatem zarówno konkursu o Rektorski grant habilitacyjny jak i projakościowego o Rektorskie granty za wysoko punktowane publikacje lub udzielone patenty. Za swoje prace naukowe otrzymał również wiele nagród podczas międzynarodowych konferencji, np.: „Best Presentation Award”; „Best Oral Presentation”; „MMAR 2015 Young Author Award”; „Best Paper Award”.

Jest czynnym ekspertem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Posiada również certyfikaty ukończenie wielu szkoleń poświęconych "Europejskiemu Funduszowi Społecznemu" oraz "Programowi Operacyjnemu Wiedza, Edukacja, Rozwój".

Jest recenzentem kilkunastu międzynarodowych czasopism indeksowanych na liście Journal Citation Reports. Uczestniczył w wielu międzynarodowych bądź krajowych konferencjach naukowych. Miał również przyjemność prowadzenia (Chairman), współwprowadzenia (Co-Chairman) sesji oraz bycia w komitetach zarówno programowym jak i organizacyjnym kilku międzynarodowych konferencji.

Z dorobkiem naukowym dra inż. Michała Niezabitowskiego można zapoznać się pod adresem: https://scholar.google.pl/citations?user=I0NxmIkAAAAJ&hl=pl&oi=ao

 

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Zaproszenie na Wykład Profesorski 17 listopada 2022r.

Bogusława Słowak
2022-11-04 13:57:50
2022-11-04 14:24:05
04.11.2022
photo

Naukowcy naszego Wydziału w prestiżowym gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców

Bogusława Słowak
2022-10-24 14:06:30
2022-10-25 09:04:28
24.10.2022
photo

26-27.10.2022 Vtool na Wydziale AEI w Gliwicach

Bogusława Słowak
2022-10-21 15:04:00
2022-10-21 15:22:01
21.10.2022
photo

Zmarł Profesor Ronald Hancock

Bogusława Słowak
2022-10-14 09:08:59
2022-10-14 10:00:30
14.10.2022

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
21.04

Test Wydarzenia

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie