Działalność promocyjna

Konkurs "Elektronika - by żyło się łatwiej" (Edycja 2022)

Trwa rejestracja uczestników do piątej edycji Konkursu. Przedstawiony materiał filmowy przedstawia krótką relację z finałów poprzednich edycji.

Finał ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej" (Edycja 2021)

Dnia 11 marca na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki odbył się Finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”. Konkurs jest organizowany przez pracowników Katedr powstałych z Instytutu Elektroniki z partnerami: firmą Siemens i Kamami. Kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy interesują się Elektroniką, Automatyką, Robotyką oraz Informatyką. Konkurs ma formułę otwartą tzn., że nie ma ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłają praktycznie zrealizowane projekty, mieszczące się w zakresie tematyki konkursu. Jury konkursowe, w skład którego wchodzą pracownicy wywodzący się z Instytutu Elektroniki, wyłoniło dziesięć najlepszych prac, które w czasie finału rywalizowały o jak najlepsze miejsca i cenne nagrody.

Konkurs "Elektronika - by żyło się łatwiej" (Edycja 2020)

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI już po raz trzeci wskazali zwycięzców konkursu na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki.

Konkurs "Elektronika - by żyło się łatwiej" (Edycja 2019)

Dnia 7 marca w Instytucie Elektroniki Politechniki Śląskiej odbył się finał drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, automatyki, robotyki oraz informatyki pod hasłem "Elektronika - by żyło się łatwiej". W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 65 uczniów, którzy nadesłali 34 projekty zrealizowane indywidualnie lub w dwuosobowych zespołach. W konkursie wzięli udział uczniowie z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Gniezna, Radomia, Legnicy, Lublina, Jeleniej Góry, Lubartowa, Jarosławia, Białogardu, Nowego Targu, Tarnowa i wielu innych miast, szczególnie leżących na południu Polski. Tematyka projektów była niezwykle szeroka. Obejmowała między innymi elementy automatyki domowej, systemy nawadniania roślin i dokarmiania zwierząt, różnego typu systemy multimedialne, pomoce dla osób niepełnosprawnych, rowery elektryczne, elementy elektroniki samochodowej, roboty mobilne, różnego typu urządzenia warsztat we np. obrabiarki, aplikacje na telefony komórkowe i pomoce dydaktyczne.

Konkurs "Elektronika - by żyło się łatwiej" (Edycja 2018)

W dniu 5.04.2018 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki miał miejsce finał ogólnopolskiego konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Instytut Elektroniki, a współorganizatorami - firmy Siemens oraz Kamami, które ufundowały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla wyróżnionych uczestników konkursu, którzy będą studiować na kierunku Elektronika i Telekomunikacja nagrodami są również roczne stypendia Dziekana.