III miejsce na Digilent Design Contest!

Miło nam poinformować, że studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki, kierunku Elektronika Przemysław Mazur, Robert Nawrath oraz Marcin Beberok zostali laureatami III miejsca międzynarodowego konkursu Digilent Design Contest, który odbył się 12-13 maja 2018 r. w Cluj-Napoca w Rumunii. Była to już czternasta edycja konkursu skierowanego do studentów, którzy są zainteresowani głównie projektowaniem warstwy sprzętowej oraz jej implementacji w układach FPGA. Projekt opracowany pod opieką dr. hab. inż. Roberta Czerwińskiego oraz dr. inż. Mirosława Chmiela w ramach Studenckiego Koła Naukowego Elektroników, po wieloetapowej selekcji ostatecznie został zaprezentowany w wąskim finale, zyskując uznanie grona specjalistów związanych z układami programowalnym FPGA.
Panowie inżynierowie Przemysław Mazur, Robert Nawrath oraz Marcin Beberok są obecnie studentami drugiego stopnia studiów kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W efekcie wieloletnich prac również w ramach Studenckiego Koła Naukowego Elektroników opracowali sterownik przemysłowy PLC zgodny z normą IEC 61131 na poziomie programistycznym, obejmujący takie moduły jak: CPU, magistrala APB, moduły bloków funkcyjnych, moduły wejść/wyjść, mostek APB/SPI. Integralną częścią zaprojektowanego systemu był programator wraz z panelem operatorskim HMI. W ramach prezentacji studenci napisali program demonstracyjny, udowadniając tym samym wysoką wydajność swojego sterownika. Projekt zawiera unikatowe i innowacyjne rozwiązania, co zostało docenione przez jurorów konkursu, określonej zdaniem organizatorów, wyjątkowo silnie obsadzonej tegorocznej edycji.

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu.

Prezentacja wyróżnionego projektu

Pokaż wszystkie

III miejsce na Digilent Design Contest!