Autor: Rafał Honysz     Publikacja: 28.04.2023

W dniu 21.04.2023 roku odbyła się wizyta przemysłowa uczniów V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja Struga w Gliwicach realizujących projekty na temat „Zastosowanie nowoczesnej technologii cięcia laserowego stali w przemyśle samochodowym” orazObróbka laserowa jako nowoczesna technologia w inżynierii powierzchni” prowadzonych przez dr hab. inż. Mirosława Bonka, Prof. PŚ. W projekcie biorą udział uczniowie drugich klas profilu matematyczno-fizycznego. W takcie wizyty uczniowie zapoznali się z działalnością działu konstrukcyjnego, technologicznego i produkcyjnego oraz analizowali proces cięcia laserowego. Projekt realizowany jest przy współpracy z firmą JT Stal Serwis Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej.

Efekty projektu zostaną przedstawione na Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej TalentDetector2023_Summer, która odbędzie się 26 czerwca 2023 roku w Brennej.

foto_1
foto_2