A07D237B-FF38-4B70-A087-C955F398F864

Paweł Polnik z nagrodą Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Wspaniała wiadomość‼️🌌 Paweł Polnik, nasz utalentowany student, zdobył 3️⃣. miejsce w konkursie o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (Polish Space Agency) za pracę dyplomową "SYSTEM STEROWANIA ROBOTEM EKSPLORACYJNYM, BAZUJĄCY NA GŁĘBOKICH SIECIACH NEURONOWYCH". 🤖📚

Wyniki konkursu ogłoszono na stronach POLSA:

mgr inż. Paweł Polnik opracował innowacyjny system sterowania robotem eksploracyjnym, ale także zbudował platformę testową - robota Orzeł-7, wprowadził kluczowe modyfikacje, tworząc realistyczne tory testowe symulujące warunki marsjańskie. 🏞️🔴 Praca zawiera także fascynujące badania nad głębokimi sieciami neuronowymi, wykorzystując architektury AlexNet i ResNet.

Serdecznie gratulujemy Panu Pawłowi‼️

Tą niesamowitą podróż naukową wspomagali: promotor pracy - dr inż. Marcin Januszka, dr inż Mateusz Kosior oraz opiekun studenckiego koła naukowego AI - METH dr hab. inż. Piotr Przystałka, Prof. PolŚl.

Wszystkich zainteresowanych wynikami projektu realizowanego przez studenta - Pana Pawła Polnika, zapraszamy do zapoznania się z wynikami pracy. Wyniki pracy opublikowane jako open-access.

Praca realizowana była w 2022r. w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn (Wydział Mechaniczny Technologiczny, Politechnika Śląska).

P. Polnik, System sterowania robotem eksploracyjnym bazujący na głębokich sieciach neuronowych, Praca dyplomowa magisterska, Gliwice, 2022 [POBIERZ PLIK] Praca dyplomowa magisterska pt. „System sterowania robotem eksploracyjnym bazujący na głębokich sieciach neuronowych”, która została zrealizowana przez Pana Pawła Polnika w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn (Wydział Mechaniczny Technologiczny, Politechnika Śląska). Pobierz