A A+ A++

Udział Polski w ESRF

„Udział Polski w ESRF”


Krajowe Konsorcjum jednostek naukowych zainteresowanych korzystaniem z Europejskiego Centrum Promieniowania Synchrotronowego w Grenoble


Nr projektu: 2021/WK/11

Okres realizacji: 2021-2026


Osoba odpowiedzialna w Politechnice Śl.: 

Dr hab. inż. Rafał Babilas, prof. PŚ, 

Wydział Mechaniczny Technologiczny 

e-mail: rafal.babilas@polsl.pl


Strona internetowa projektu: https://esrf.ifpan.edu.pl/


Krótki opis projektu:

Celem działania jest zapewnienie polskim naukowcom dostępu do Europejskiego Centrum Promieniowania Synchrotronowego – ESRF. Polscy naukowcy i technologowie uzyskali dostęp do unikatowego urządzenia umożliwiającego prowadzenie badań i kształcenie kadry naukowej na najwyższym światowym poziomie. Dotyczy to najważniejszych, strategicznych dziedzin fizyki stosowanej i podstawowej, chemii, biofizyki, biologii molekularnej i biotechnologii, inżynierii  materiałowej, farmakologii, geologii, ochrony środowiska i wielu innych dyscyplin nauki. Żadne inne źródło promieniowania synchrotronowego w Europie nie dysponuje promieniowaniem o takich właściwościach jak ESRF i nie może zastąpić dostępu do tego źródła.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie