A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 20.01.2021

Nowe programy – zatrudnianie i zapraszanie wybitnych naukowców. Każdy może pomóc znaleźć odpowiednich kandydatów!

Uruchomiono drugą edycję programu związanego z zapraszaniem na Uczelnię wybitnych doświadczonych i wybitnych młodych naukowców.
 
W ramach realizacji programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza (IDUB), Politechnika Śląska kontynuuje prace w zakresie wzmocnienia kadry naukowej poprzez zatrudnienie wybitnych doświadczonych oraz wybitnych młodych naukowców, w szczególności z zagranicy, mogących tworzyć i poprowadzić zespoły naukowe, złożyć w ciągu roku wniosek o finansowanie projektu w programie Horyzont, a także publikacje do renomowanych czasopism.
 
Zaktualizowane ogłoszenia konkursowe w drugiej edycji programu, w języku polskim oraz angielskim, opublikowano na stronie Uczelni:
 
stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w międzynarodowym portalu dla mobilnych naukowców EURAXESS. W celu rozpropagowania załączonych ogłoszeń po raz kolejny zachęcamy pracowników  Politechniki Śląskiej do ich udostępniania wśród znanych im naukowców, spełniających postawione w nich kryteria. Kryteria te są wymagające, ale możliwości jakie Uczelnia oferuje są znaczące i konkurencyjne względem czołowych uczelni zagranicznych. Potencjalnym kandydatom warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pakiet programów projakościowych Politechniki Śląskiej, których będą mogli być beneficjentami, zwłaszcza jeśli w trakcie pracy na Uczelni wykażą się osiągnięciami porównywalnymi do wymaganych w kryteriach konkursowych. W pozyskaniu wybitnych naukowców znaczenie może mieć także możliwość świadczenia znacznej części pracy z miejsca ich stałego pobytu. W wyniku przeprowadzonej pierwszej edycji konkursów zatrudnienie zaproponowano czterem kandydatom.
 
Politechnika Śląska zamierza także w ramach programu IDUB zaprosić na dłuższe lub krótsze, nawet kilkudniowe, pobyty osoby wyjątkowe – w szczególności noblistów, laureatów medalu Fieldsa, nagrody Kioto, nagrody Miesa van der Rohe, osoby aktualnie realizujące granty ERC lub posiadające status Highly Cited Researcher, a także pracujące naukowo na najlepszych uczelniach zagranicznych (zwłaszcza notowanych na pierwszych 20. miejscach rankingów ARWU, QS lub THE).
 
Ich obecność pozwoli poznać uczelniane zespoły badawcze, naukowców oraz infrastrukturę i technologię. W wielu przypadkach może to zaowocować nawiązaniem efektywnej współpracy z ich ośrodkami i przełoży się na dynamiczny wzrost dorobku naukowego pracowników Politechniki Śląskiej oraz udział w realizacji projektów międzynarodowych.
 
Program ten jest wspierany finansowo przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (https://metropoliagzm.pl/fundusz-wspierania-nauki/). Od zaproszonych gości oczekujemy: wygłoszenia co najmniej dwóch wykładów (min. 1,5 godziny), przeprowadzania seminarium z doktorantami i/lub zajęć ze studentami, zapoznania się z naszymi laboratoriami związanymi co najmniej z szeroko rozumianą tematyką badawczą zaproszonego naukowca. W związku z trwającą sytuacją epidemiologiczną możliwa jest realizacja tych aktywności w formie zdalnej. Pracowników, którzy dysponują kontaktem z takimi osobami oraz mogliby wesprzeć oficjalne zaproszenie z Uczelni, prosimy o przekazanie informacji do Biura Rozwoju. Już w pierwszej połowie 2021 r. spodziewamy się wystąpień pierwszych zaproszonych gości.
 
 
Pierwsza publikacja: 2021-01-15 14:15 autor: Aleksandra Weber
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Laboratorium VR w Katedrze Inżynierii Bezpieczeństwa

Katarzyna Tobór-Osadnik
2024-05-13 11:36:22
2024-05-13 11:54:03
13.05.2024
photo

Nabór na płatne praktyki zawodowe (robotnicze) w kopalniach JSW S.A.

Katarzyna Tobór-Osadnik
2024-05-07 19:32:06
2024-05-07 19:51:31
07.05.2024
photo

Francuscy delegaci z INERIS, GEODERIS oraz BRGM na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej

Katarzyna Tobór-Osadnik
2024-04-29 13:57:24
2024-04-29 14:06:36
29.04.2024
photo

Od 01.10.2024 studia magisterskie (II stopnia) na kierunku „Automatyka i Informatyka Przemysłowa”

Katarzyna Tobór-Osadnik
2024-04-18 00:08:16
2024-04-18 00:18:23
18.04.2024

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
09.03

Spotkanie otwierające projekt

08.03

Workshop No. 2 Visegrad Fund

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie