A A+ A++

O Katedrze

 W 1991 roku Katedra Inżynierii Ruchu została założona przez prof. dr hab. Janusza Wocha. W 2013 roku została utworzona Katedra Systemów Transportowych i Inżynierii Ruchu. W 2021 roku Katedra przekształciła się w Katedrę Systemów Transportowych, Inżynierii Ruchu i Logistyki.

Obecnie kierownikiem Katedry jest dr hab. inż. Grzegorz Sierpiński, prof. PŚ. 
Katedra Systemów Transportowych, Inżynierii Ruchu i Logistyki wchodzi w skład struktury Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej. Obecnie w Katedrze pracuje 18 pracowników oraz 5 studentów studiów doktoranckich.

Dla studentów Wydziału, Katedra prowadzi koła naukowe: SKN Signalis, SKN Traffic Modeling, LogistiCAD.

Katedra przekształciła się w Katedrę Systemów Transportowych, Inżynierii Ruchu i Logistyki prowadzi cyklicznie odbywającą się konferencję „Systemy Transportowe Teoria i Praktyka".

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie