A A+ A++

Przemieszczenie w relacji Międzynarodowy dworzec autobusowy Centrum przesiadkowe Sądowa - Uczelnia

Dojazd do budynku Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej z miejscowości zlokalizowanych na zachód, północ i wschód od Katowic najkorzystniej jest zrealizować pozostawiając samochód na granicy śródmieścia Katowic i kontynuować podróży transportem tramwajowym. Dedykowany dla takiej, złożonej formy przemieszczania jest parking Park and Ride wchodzący w skład węzła przesiadkowego „Centrum przesiadkowe Sądowa”. Wjazd na parking możliwy z dróg lokalnych w bezpośrednim sąsiedztwie węzła przesiadkowego. Ogólny schemat drogi między centrum przesiadkowym Zawodzie a budynkiem Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej w podróży realizowanej transportem tramwajowym przedstawiono na poniższym rysunku

Podróż między dworcem autobusowym Sądowa a budynkiem Uczelni obejmuje następujące etapy:

  1. Skorzystanie z elementów infrastruktury węzła przesiadkowego, w tym przejście między parkingiem a przystankiem tramwajowym „Katowice Sobieskiego” o długości około 250 m
  2. Przejazd tramwajem dowolnej linii tramwajowej, której kursy realizowane są w jednym z kierunków: Zawodzie, Mysłowice, Szopienice. Należy wysiąść na czwartym przystanku o nazwie „Katowice Graniczna”. Przystanek zlokalizowany jest na wylocie skrzyżowania ulic: Warszawskiej, Granicznej, Dudy-Gracza i 1go maja.
  3. Przejście piesze o długości około 450 m z przystanku docelowego „Katowice Graniczna” do budynku Uczelni realizowane ulicami Graniczną i Krasińskiego.

Po pozostawieniu samochodu lub po wyjściu z autobusu w węźle przesiadkowym należy przejść w kierunku ulicy Gliwickiej. Ze względu na dużą powierzchnię węzła przesiadkowego przejście to może być realizowane dwoma drogami:

  1. Ulicą Sądową a następnie ulicą Jana III Sobieskiego
  2. Ulicą Sądową a następnie Placem Wolności

Drogi przejścia między węzłem przesiadkowym a przystankiem tramwajowym Katowice Sobieskiego przedstawiono na poniższym rysunku.

W celu dotarcia na Uczelnie należy wysiąść z tramwaju na przystanku o nazwie „Katowice Graniczna”. Przystanek zlokalizowany jest na wylocie skrzyżowania ulic: Warszawskiej, Granicznej, 1-go maja i Dudy-Gracza. Następnie należy przejść około 450 m z przystanku do budynku Uczelni najpierw ulicą Graniczną, następnie ulicą Krasińskiego, przy której zlokalizowana jest Uczelnia. Drogę dojścia przedstawiono na poniższym rysunku.

Dokładniejsze informacje dotyczące momentów przyjazdu i odjazdu tramwajów i linii tramwajowych z których można skorzystać aby moment rozpoczęcia i zakończenia podróży był możliwie najbliższy oczekiwaniom i potrzebom uzyskiwane są poprzez planer podróży. Czasy przejazdu i planowane momenty odjazdu, częstotliwość kursowania zależą od pory dnia. W tym celu należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją korzystania z planera podróży dostępnego na oficjalnej stronie internetowej organizatora transportu

W polu „Miejsce wyjazdu” należy wpisać nazwę przystanku tramwajowego: „Katowice Sobieskiego”. Natomiast w polu „Miejsce Przyjazdu” należy wpisać nazwę przystanku tramwajowego: „Katowice Graniczna”. Uzupełniony formularz powinien wyglądać jak na poniższym rysunku.

Parkowanie w centrum przesiadkowym Sadowa jest płatne, a opłaty dokonuje się  z góry na planowany czas postoju w automacie umieszczonym na parkingu lub w aplikacji. Szczegółowe informacje o wysokości i zasadach opłat oraz zasadach korzystania z węzła przesiadkowego dostępne są pod adresem.

MDA Katowice - Międzynarodowy Dworzec Autobusowy Katowice

https://mdakatowice.pl/

Dodatkowo na stronie organizatora transportu mają Państwo możliwość zapoznania się z układem geometrycznym węzła przesiadkowego Sądowa, w postaci graficznej dostępnej pod linkiem:

sadowa_25.02_v2.png (2339×1654) (metropoliaztm.pl)

Aktualny schemat sieci tramwajowej opublikowany przez organizatora transportu dostępny jest tutaj.

tramwaje_12.04.2023(bez15)_v2.png (5771×4081) (metropoliaztm.pl)

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie