A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 08.01.2020

Inauguracja trzeciej edycji Programu mentorskiego

W środę 8 stycznia br. w Sali Senatu Politechniki Śląskiej została zainaugurowana trzecia edycja Programu mentorskiego skierowanego do najzdolniejszych absolwentów szkół średnich oraz laureatów I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. W gronie uczestników tegorocznej odsłony autorskiej inicjatywy Uczelni znaleźli się również uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

W roku akademickim 2019/2020 do Programu zostało zakwalifikowanych 17 uczestników, z których większość podjęła studia na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki (10 osób). Swoich reprezentantów posiadają również Wydział Budownictwa (2), Wydział Mechaniczny Technologiczny (2), Wydział Chemiczny (1), Wydział Elektryczny (1) i Wydział Matematyki Stosowanej (1). Tym razem – wyjątkowo – do grona beneficjentów inicjatywy przyjęto również trzech uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

Uroczysta inauguracja Programu z udziałem władz Politechniki Śląskiej – JM Rektora prof. Arkadiusza Mężyka oraz Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. Wojciecha Szkliniarza – odbyła się 8 stycznia o godz. 10.00 w Sali Senatu (ul. Akademicka 2, Gliwice).

Koordynowany przez Centrum Obsługi Studiów Program mentorski powstał z myślą o osobach, które w bieżącym roku akademickim rozpoczęły naukę na studiach I stopnia i mogą pochwalić się niezwykle wysokimi wynikami matury (100% punktów z części pisemnej z przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym albo przynajmniej 85% w tym samym zakresie, jeśli ogólna liczba maturzystów, którzy uzyskali tak wysoki wynik, nie przekracza 3%) bądź dyplomem laureata I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”.

Program przewiduje możliwość długoterminowego – obejmującego cały okres studiów I stopnia – korzystania przez uczestnika z indywidualnego wsparcia mentora w zakresie rozwoju naukowego oraz osobistego. W pierwszym roku rolę opiekuna pełni nauczyciel akademicki; w kolejnych – na wniosek studenta i za zgodą nauczyciela oraz pełnomocnika rektora ds. studenckich – może dzielić tę funkcję z tzw. mentorem przemysłowym, tj. osobą na stanowisku kierowniczym, pracującą w przedsiębiorstwie współpracującym z Uczelnią na linii nauka-biznes.

Uczestnicy, którzy zgłosili uprzednio chęć uczestniczenia w inicjatywie, zostali wyłonieni na podstawie weryfikacji zgłoszeń przeprowadzonej przez Centrum Obsługi Studiów. Ważnymi etapami przygotowania były stworzenie profilu uczestnika oraz spotkanie mentora (wskazanego w drodze powołania przez pełnomocnika rektora ds. studenckich) z potencjalnym podopiecznym, dzięki czemu mają oni możliwość wzajemnie się poznać i wypracować konsensus dla wyobrażeń, oczekiwań i przewidywanych wyzwań.
 
Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć w galerii.
Udostępnij:fbtwitter
1 z 466

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Zaproszenie na dni otwarte kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Mateusz Naramski
2026-01-15 23:12:27
2026-01-16 09:47:36
15.01.2026
photo

Rektorskie granty projakościowe za wysoko punktowane publikacje, udzielone patenty, pozyskane projekty lub prace naukowo-badawcze dla pracowników Wydziału Organizacji i Zarządzania

Mateusz Naramski
2026-01-12 12:24:39
2026-01-12 12:27:36
12.01.2026
photo

Spotkanie z Wydziałowym Koordynatorem Programu Erasmus+

Mateusz Naramski
2026-01-06 20:37:19
2026-01-06 20:39:33
06.01.2026
photo

Gratulacje dla PM NEWS!

Mateusz Naramski
2025-12-29 12:12:11
2025-12-29 12:16:17
29.12.2025
1 z 466

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
23.07

Bezpłatne szkolenie AgilePM Foundation - Biuro Karier Studenckich zaprasza studentów WOIZ

08.06

"Cognitive techn​ologies" International Scientific and Didactic Conference

25.05

Women in Tech Days 2021

06.05

Cognitive techn​ologies - Konferencja nt. Etyczne aspekty rozwoju sztucznej inteligencji i technologii kognitywnych

10.12

XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka"

08.12

Spotkanie on-line z firmą Miebach Consulting

02.12

I Seminarium Naukowe Pracowników WOIZ - POB 6 „Ochrona klimatu i środowiska, nowoczesna energetyka”

18.11

Konferencja "Economics Today: Problems of Modeling and Management"

17.11

Zaproszenie dla wykładowców Szkoły Giełdowej na Konferencję on-line Inwestowanie to wyzwanie

20.10

Kurs Facylitatora – warsztaty partycypacyjne

08.10

Zaproszenie na transmisję uroczystości inauguracji roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej 8 października 2020 r. o godz. 10.00

01.10

UWAGA! Rozpoczynamy rok akademicki 2020/2021

24.09

VI MIĘDZYNARODOWA INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA NAUKOWA "ROZWÓJ SPOŁECZNY WOBEC WARTOŚCI. ETYKA – TECHNIKA – SPOŁECZEŃSTWO"

16.09

Wizyta Profesora Jerzego Buzka na Wydziale Organizacji i Zarządzania

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie