5EB05FA0-3E9A-4427-A1B9-AC9D183BDE30

Wynalazek pn. UNMARKED GOODS RECOGNITION SYSTEM

Kolejny wynalazek opracowany przez studenta Wydziału Mechanicznego Technologicznego Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn zgłoszony do międzynarodowego konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona 2022. Zgłoszony wynalazek, opracowany przez Przemysława Olszówkę przy wsparciu promotora Profesora Piotra Przystałki, to system rozpoznawania nieoznakowanych towarów.

Wynalazek związany jest z innowacyjnym podejściem do tematu zwiększenia komfortu oraz przyspieszenia procesów zakupowych przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań techniki, w tym głębokich sieci neuronowych i przetwarzania brzegowego. W wyniku prowadzonych prac powstało rozwiązanie innowacyjne o dużych walorach praktycznych. Opracowany prototyp systemu na chwilę obecną może skutecznie konkurować na rynku światowym z produktami największych firm rozwijających swoje rozwiązania już od kilku lat (np. Amazon Dash Cart, Veeve, Caper, Smart Cart by Zaro QS, SUPERHII, 7FRESH). Możliwość rozpoznawania produktów nieoznaczonych, w szczególności umieszczonych w półprzezroczystych reklamówkach, może się pochwalić tylko kilka firm, co świadczy o wysokiej innowacyjności pomysłu oraz dużym potencjale wdrożeniowym. Praca dyplomowa została zrealizowana przy współpracy z firmą HemiTech Sp. z o.o. oraz MAGO S.A. Obecnie trwają dalsze prace wdrożeniowe jej wyników.

Wiecej nt zgłoszonego wynalazku dowiecie się z filmu na temat wynalazku i poczytacie na stronie konkursu:

D1BC1DD1-B70D-4EC7-A7C2-1B39817196F3