A A+ A++
BE8654D9-0FD4-4DFF-8EDA-F2B7930DAA55

Studenci kierunku Mechanical Engineering na wycieczce w Muzeum Lotnictwa

🛩️🌍✈️ Studenci grupy II kierunku Mechanical Engineering mieli niezwykłą okazję zwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w ramach swojego wyjazdu w dn. 2️⃣6️⃣.0️⃣6️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣r. To było niezapomniane doświadczenie, które miało bezpośredni związek z ich specjalizacją w dziedzinie lotnictwa.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie jest prawdziwą perełką w Europie, a kolekcja, którą tam zgromadzono, zapiera dech w piersiach. Znajduje się tam aż 250 samolotów, szybowców i śmigłowców, a także ponad 140 silników lotniczych‼️

Obejrzenie takiej ekspozycji to nie tylko niezwykła przyjemność dla przyszłych lotników, ale również niesamowicie przydatne doświadczenie dla wszystkich inżynierów. Dzięki takiej możliwości można zobaczyć, jak różnią się konstrukcje samolotów, jakie urządzenia i technologie były i są wykorzystywane przez inżynierów w dziedzinie lotnictwa.

Zapoznanie się z tą ogromną kolekcją pozwala zrozumieć, jakie wyzwania stoją przed lotnictwem i jakie innowacje są wprowadzane w tej dziedzinie. To inspirujące dla przyszłych lotników, którzy będą mieli szansę wprowadzać jeszcze ciekawsze innowacje i rozwijać lotnictwo.

Dziękujemy naszym wspaniałym studentom oraz opiekunowi Profesorowi Vitaly Dudnik za udział w tej niezwykłej wycieczce do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Mamy nadzieję, że to doświadczenie otworzyło im oczy na fascynujący świat lotnictwa i dostarczyło inspiracji do dalszych osiągnięć w dziedzinie inżynierii!

A czy Ty również miałeś(-aś) okazję odwiedzić Muzeum Lotnictwa w Krakowie? ✈️🌍

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie