A A+ A++

Seminarium naukowe nt. metod przetwarzania termogramów w diagnozowaniu procesów spawalniczych

KPKM_Seminarium
 
 
Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn, Politechnika Śląska drugie otwarte seminarium z cyklu ”Mechanika i Diagnostyka Konstrukcji”. Prelegent Dr inż. Wojciech Jamrozik  z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn wygłosi wykład pt. „Metody przetwarzania i analizy termogramów stosowanych w diagnozowaniu procesów spawalniczych i połączeń spawanych”.
 
Kiedy❓ 👉2️⃣5️⃣.0️⃣5️⃣.2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ godzina 1️⃣3️⃣.3️⃣0️⃣-1️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣
Wstęp otwarty bez rejestracji❗
Ewentualnych dodatkowych informacji udziela ✅ Profesor Andrzej Katunin (andrzej.katunin@polsl.pl)
 
Streszczenie referatu:
Zapewnienie wysokiej jakości złączy spawanych ma istotne znacznie w wytwarzaniu bezpiecznych i niezawodnych wyrobów m.in. w przemyśle maszynowym, lotniczym, okrętowym, czy też budownictwie. Ze względu na rosnące ceny materiałów metalowych, a także produkcję opartą na krótkich seriach bardzo różnorodnego asortymentu, czy też niezmiernie wysokie wymagania jakościowe monitorowanie oraz diagnozowanie procesu spawania zyskuje na znaczeniu. W procesie kluczowe znacznie ma ilość ciepła dostarczanego do złącza, która może być opisane za pomocą cyklu cieplnego, uzasadnione jest zastosowanie bezkontaktowych metod pomiaru temperatury do oceny stabilności procesu oraz jakości wykonanego złącza. Ze względu na pośredni charakter pomiaru z zastosowaniem kamer termograficznych, kluczowe jest wyznaczanie wartości współczynników determinujących poprawność, takich jak m.in. emisyjność powierzchni spawanych elementów, czy wartość temperatury odbitej docierającej do urządzenia pomiarowego. Opracowane metody pozwalają na minimalizację wpływu niekorzystnych zjawisk na rozkłady temperatur zarejestrowanych na powierzchni elementów spawanych, a co za tym idzie uzyskanie wartościowych danych niezbędnych w procesie diagnozowania, a także prognozowania stanu procesu spawania oraz jakości i własności połączeń spawanych.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie