A A+ A++
3618F27E-050E-4CA2-979C-EA49F5D6ABFA

Współpraca Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn i Wydziału Mechanicznego z firmą 3Dconnexion

Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn i Wydział Mechaniczny Technologiczny  Politechniki Śląskiej po raz kolejny rozwijają współpracę z firmą 3Dconnexion,  liderem w produkcji rozwiązań sprzętowych do wspmagania pracy w zaawansowanych programach graficznych CAD.

Firma 3Dconnexion wyposażyła laboratorium KPKM w sali 407 w Centrum Nowych Technologii w manipulatory 3D SpaceMouse, które umożliwiają intuicyjne i precyzyjne manipulowanie obiektami trójwymiarowymi w programach graficznych.

Manipulatory 3D to urządzenia, które pozwalają na jednoczesne przesuwanie, obracanie i skalowanie modeli 3D za pomocą jednej ręki. Dzięki temu użytkownik może skupić się na kreatywnym projektowaniu, a nie na obsłudze myszy i klawiatury. Manipulatory 3D są kompatybilne z większością popularnych programów CAD, takich jak SolidWorks, Inventor, CATIA i wiele innych.

Studenci Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej mają możliwość korzystania z manipulatorów 3D podczas zajęć z projektowania i modelowania maszyn i urządzeń. To doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia w pracy z nowoczesnymi technologiami. Manipulatory 3D poprawiają jakość i szybkość tworzenia projektów.

Firma 3Dconnexion przygotowała również specjalną ofertę dla studentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Każdy student może skorzystać ze zniżki na zakup sprzętu firmy  3Dconnexion, takiego jak manipulatory 3D, profesjonalne myszy i klawiatury. To świetna okazja do wyposażenia się w sprzęt najwyższej klasy, który ułatwi pracę nad projektami CAD w domu lub w biurze.

👉https://3dconnexion.com/pl/advantages-for-students/

Warto podkreślić, że manipulatory 3D ale także tradycyjne myszy komputerowe firmy 3Dconnexion są standardowym wyposażeniem profesjonalnych stanowisk CAD/CAM w wielu firmach z branży mechanicznej, lotniczej, motoryzacyjnej i innych. Posiadanie takiego sprzętu jest więc nie tylko kwestią wygody, ale także prestiżu.

Zapraszamy wszystkich studentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej do korzystania z manipulatorów 3D w laboratorium w sali 407 oraz do zakupu sprzętu firmy 3Dconnexion ze specjalną zniżką. Firmie 3Dconnexion   dziękujemy zaś za współpracę i udostępnienie manipulatorów.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie