A A+ A++
Autor: Aleksandra Lipczyńska Publikacja: 20.05.2021 Aktualizacja: 20.05.2021

Finał programu AEC Global Teamwork Standford University

Studenci specjalności Ogrzewnictwo, Wentylacja, Klimatyzacja i Ochrona Powietrza świetnie sobie radzą w zakresie systemów MEP (ang. mechanical, electrical and plumbing engineering) projektując w międzynarodowych zespołach energooszczędne systemy wewnętrzne w budynku.

Pan Stanisław Kocik, student II stopnia prowadzonej w Naszej Katedrze specjalności "Ogrzewnictwo, Wentylacja, Klimatyzacja i Ochrona Powietrza" z sukcesem (otrzymując ocenę A+) ukończył projekt PBL organizowany w ramach programu AEC Global Teamwork przez Uniwersytet w Stanfordzie. Jego zespół otrzymał też wyróżnienie w kategorii „budynki jako produkty”.

AEC Global Teamwork skupia studentów, wykładowców i praktyków branżowych z pięciu dyscyplin - architektury, budownictwa, inżynierii systemów budowlanych MEP, zarządzania budową (CM) i zarządzania finansami w cyklu życia (LCFM). W tym roku w projekcie brało udział 28 studentów pochodzących ze Stanforda i 9 partnerskich uniwersytetów z całego świata, reprezentujących 16 narodowości. Uczniowie zostali podzieleni na 4 zespoły projektowe, które składały się z członków zespołów reprezentujących pięć dyscyplin. Zespoły zaprojektowały budynki uniwersyteckie, uwzględniając lokalne wyzwania, takie jak trzęsienia ziemi, huragany, powodzie, ekstremalne warunki pogodowe, ciasne place budowy, lokalne przepisy i warunki pracy.

W tym roku cały projekt został przeprowadzony w formie zdalnej, co z pewnością było sporym utrudnieniem dla zespołów, których członkowie nigdy wcześniej się nie spotkali i reprezentują odmienne podejścia do projektowania. Realizowane projekty są skomplikowane, interdyscyplinarne i wymagają dużej wiedzy i zaangażowania członków zespołu. Porównując je z naszymi wewnętrznymi projektami PBL, zakres merytoryczny jest o wiele bardziej wymagający. Tym bardziej gratulujemy!