Start - Wydarzenia

Drugie międzynarodowe seminarium projektu CoBotAGV
18 maja 2022 r. w Førde w Norwegii odbędzie się drugie międzynarodowe seminarium projektu CoBotAGV zatytułowane Automated Guided Vehicles integrated with Collaborative Robots: Integration and communication with AGV and robots. W seminarium na miejscu udział wezmą przedstawiciele Wydziału AEI Politechniki Śląskiej w Gliwicach, firmy AIUT Sp. z o.o. oraz Western Norway University of Applied Sciences (HVL) w Bergen w Norwegii.
Program seminarium, znajduje się tutaj, obejmuje wystąpienia przedstawicieli ww. instytucji. Możliwy jest także udział zdalny w charakterze słuchacza po wcześniejszym zarejestrowaniu się (szczegóły w programie seminarium).
Przy okazji seminarium odbędzie się spotkanie władz i przedstawicieli naszego Wydziału z władzami i przedstawicielami Department of Computer science, Electrical engineering and Mathematical sciences, Western Norway University of Applied Sciences w Norwegii. Spotkanie to będzie dotyczyło rozszerzenia zakresu współpracy naszych uczelni poza ramy realizacji projektu CoBotAGV.
Projekt CoBotAGV ma na celu stworzenie kompleksowego, inteligentnego rozwiązania logistyki wewnętrznej, które jest dedykowane dla nowej generacji systemów produkcyjnych, w szczególności dla elastycznej produkcji dyskretnej. Podstawowe kierunki badań prowadzonych w ramach projektu CoBotAGV to:
- elastyczna logistyka wewnętrzna realizowana z wykorzystaniem pojazdów autonomicznych AGV (Automated Guided Vehicles),
- kooperacja pomiędzy stanowiskami produkcji dyskretnej, AGV i robotami współpracującymi (Collaborative Robots),
- automatyczna integracja stanowisk produkcyjnych i logistyki wewnętrznej w zakresie komunikacji Maszyna – Maszyna i Maszyna – System,
- zastosowanie modelu referencyjnego RAMI 4.0 (Reference Architectural Model for Industry 4.0) w systemach logistyki wewnętrznej,
- zwiększenie efektywności energetycznej i optymalizacja wykorzystania zasobów produkcyjnych w oparciu o metody eksploracji danych i wirtualne modelowe systemów produkcyjnych.
Nie był to pierwszy raz, kiedy naukowcy i przedstawiciele Wydziału AEI spotkali się z przedstawicielami HVL. Podobne spotkanie odbyło się 20 października 2021 r. również w Norwegii.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieZajęcia warsztatowe w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” dla uczniów Technikum im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej
warsztaty Deep Learning Recommender Systems prowadzone przez dr inż. Piotra Bigaja z oddziału Warszawskiego firmy NVIDIA
Zajęcia w ramach cyklu „Kalejdoskop Elektroniki” dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie
Seminarium POB1 - wtorek, 29.03.2022 o godz.16:30, gościem będzie Prof. Mohsen Akbari z University of Victoria, Canada
ERASMUS+ program - information meeting/ Spotkanie informacyjne programu ERASMUS+ 11 marca 2022r.
Seminarium POB1 -19 stycznia 2022- gościem będzie dr hab. inż. Przemysław Biecek, prof. PW & UW.
Inżynieria Lotnicza i Kosmiczna - studia II-go stopnia, spotkanie informacyjne - 18 stycznia 2022r. o godzinie 15.00 na platformie zoom.
Zaproszenie na spotkanie informacyjne na temat studiów magisterskich na kierunku Control, Electronic, and Information Engineering (Makrokierunek) 3-go grudnia (piątek) o godz 17:00.
Uwaga! rekrutacja programu Seeds for the Future została przedłużona do 7 listopada br.- Ostatni dzień składania zgłoszeń do programu Seeds For The Future Polska!
Zwiedzanie laboratoriów oraz zajęcia warsztatowe w ramach „Kalejdoskopu Elektroniki” na Wydziale AEI w dniu 4 listopada 2021r.
Gala ogłoszenia wyników Konkursu Prac Dyplomowych pod patronatem IEEE 2021 -20 października 2021 od godz. 15.45.
13 października - Rekrutacja i stoisko promocyjne Stowarzyszenia Studentów BEST Gliwice na Wydziale AEI
30 czerwca 2021r. Seminarium POB1 nt: Skutki pandemii COVID-19 dla Systemu Ochrony Zdrowia w Polsce i w wybranych państwach europejskich
Cykl zdalnych wykładów eksperckich w dniach 25 – 28 czerwca nt. „GPU Computing”, które wygłosi Prof. Che-Lun Hung z Institute Industrial z National Yang Ming University z Taipei na Tajwanie.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.