System Zapewnienia Jakości Kształcenia

W trosce o stałe podnoszenie jakości kształcenia, Senat Politechniki Śląskiej zdecydował o wprowadzeniu na Uczelni Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia (SZJK). System ten obowiązuje na wszystkich wydziałach Politechniki Śląskiej i jest wdrażany od roku akademickiego 2008/2009.
SZJK jest to zbiór wytycznych, zasad i procedur obejmujących wszystkie aspekty procesu kształcenia. System jest opisany w Księdze Jakości Kształcenia i związanych z nią procedurach.

Cele Systemu:

• podwyższenie jakości kształcenia,

• sprecyzowanie i ujednolicenie obowiązków i uprawnień uczestników procesu kształcenia,

• podniesienie rangi pracy dydaktycznej,

• zwiększenie wpływu studentów na proces kształcenia,

• rozpowszechnianie dobrych praktyk w procesie dydaktycznym,

• promocja oferty dydaktycznej Uczelni.

Skład Wydziałowej Komisji ds. SZJK kadencji 2021-2024:

1. dr inż. Michał Sawicki (przewodniczący, Pełnomocnik Dziekana ds. SZJK)
  2. dr hab. inż. Adam Gałuszka Prof. PŚ (przedstawiciel Katedr "Automatyka")
  3. dr hab. inż. Bartłomiej Zieliński Prof. PŚ (przedstawiciel Katedr "Informatyka")
  4. dr inż. Andrzej Kukiełka (przedstawiciel Katedr "Elektronika")
  5. mgr inż. Krzysztof Hanzel (przedstawiciel Samorządu Doktorantów)
  6. p. Marzena Dekarz (przedstawiciel Samorządu Studentów)

Wydziałowi audytorzy wewnętrzni kadencji 2021-2024:

1. dr inż. Mieczysław Jagodziński (przedstawiciel Katedr "Automatyka")
  2. dr inż. Andrzej Kozyra (przedstawiciel Katedr "Automatyka")
  3. dr inż. Aleksandra Werner (przedstawiciel Katedr "Informatyka")
  4. dr inż. Krzysztof Dobosz (przedstawiciel Katedr "Informatyka")