A A+ A++
Autor: Bogusława Słowak Publikacja: 06.09.2021 Aktualizacja: 14.09.2021

Pani mgr Eryka Probierz została Laureatką prestiżowej nagrody "Naukowiec Przyszłości 2021"!

Z przyjemnością informujemy, że Pani mgr Eryka Probierz została Laureatką prestiżowej nagrody "Naukowiec Przyszłości 2021" w kategorii Humanistyka, sztuka i społeczeństwo przyszłości. Nagroda została przyznana w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Laureatami wyróżnienia zostają Uczeni, którzy realizują obiecujące badania na etapie podstawowym lub aplikacyjnym, z myślą o wykorzystaniu wyników swoich projektów w przyszłości na rynku, aby służyły społeczeństwu. Wykazują się przy tym chęcią otwartej komunikacji, upowszechniania i promocji swoich prac od początkowego etapu aż po jego zakończenie. Robią to, aby uwypuklić wagę prowadzonych badań dla poprawy życia społeczeństwa i rozwoju gospodarki.  Zwiększają tym samym też swoją szansę na to, aby projekt mógł w przyszłości pozytywnie wpływać na konkretne dziedziny życia oraz na wzmocnienie wizerunku polskiej nauki.

Organizatorem wyróżnienia jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a Partnerem merytorycznym Nagrody Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje o Nagrodzie „Naukowiec Przyszłości” – znajdują się na stronie wyróżnienia: www.naukowiecprzyszlosci.pl

Eryka Probierz jest doktorantką na dwóch uczelniach: Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Realizuje studia doktoranckie z informatyki w ramach programu AIDA (Applied Integrative Data Analysis) oraz z psychologii. Na co dzień związana z Katedrą Automatyki i Robotyki, gdzie prowadzi badania nad wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji w robotach społecznych.   Uczestniczyła w 23 konferencjach międzynarodowych i 18 krajowych, opublikowała 20 publikacji w formie recenzowanych artykułów i rozdziałów w monografiach. Uzyskała 3-krotnie finansowanie w ramach grantu dla młodych naukowców na Politechnice Śląskiej oraz grant na prowadzenie badań w nowej tematyce. Otrzymała nagrodę za najlepszy poster na konferencji Analityczne Wyzwania w roku 2021.  W swojej pracy naukowej zajmuje się relacją człowiek-robot, wykrywaniem emocji przy użyciu obrazu oraz dźwięku, robotyką społeczną, wykorzystaniem metod uczenia maszynowego do danych społecznych czy symulacją zjawisk społecznych w wirtualnych środowiskach.

foto.p.E.Probiez.940.2pg (251,05 kB)

xlogo-year.png.pagespeed.ic.yWagwqfOfB.png (60,2 kB)

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58