A A+ A++
Autor: Bogusława Słowak Publikacja: 23.06.2021 Aktualizacja: 25.06.2021

GRAND PRIX podczas XIV Edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 dla Bezzałogowej platformy latającej z modułem dokującym do diagnostyki konstrukcji budowlanych

Miło nam poinformować o sukcesie naszych Twórców podczas XIV Edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021.

GRAND PRIX za najlepszy wynalazek w branży otrzymała Bezzałogowa platforma latająca z modułem dokującym do diagnostyki konstrukcji budowlanych, której autorem jest min. dr hab. inż. Roman Czyba, prof. PŚ  z Katedry Automatyki i Robotyki naszego Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej.

🔹 pozostali autorzy: dr inż. Marcin Górski (Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej); dr inż. Jarosław Domin, (Wydział Elektryczny) oraz prof. dr hab. inż. Ryszard Białecki; dr hab. inż. Ziemowit Ostrowski, prof. PŚ; dr hab. inż. Wojciech Adamczyk, prof. PŚ; dr hab. inż. Grzegorz Przybyła, prof. PŚ.; dr inż. Grzegorz Kruczek, (Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej)

Serdecznie Gratulujemy Wszystkim Twórcą  tego sukcesu !

Obraz1.540.jpg (28,64 kB)

🔹 Zaprezentowane na targach rozwiązanie jest zdalnie sterowanym narzędziem do inwentaryzacji, inspekcji i diagnostyki konstrukcji budowlanych w tym tych wzmocnionych nakładkami Fiber Reinforced Polymer (FRP), które pozwala zdalnie na ocenę ryzyka wystąpienia awarii budowlanej. Przedmiotem pracy jest narzędzie diagnostyczne w postaci bezzałogowej wielowirnikowej platformy latającej, wyposażonej w moduł dokujący na przyssawkach, podczepiane do dolnej powierzchni trudnodostępnego elementu konstrukcji. Narzędzie to ma za zadanie inwentaryzację uszkodzeń konstrukcji za pomocą zainstalowanej kamery inspekcyjnej, zebranie danych niezbędnych do określenia warunków pracy konstrukcji oraz w przypadku konstrukcji wzmocnionych nakładkami FRP – odspojeń laminatu wzmacniającego od powierzchni wzmacnianego elementu – z wykorzystaniem kamery IR zintegrowanej z żarnikiem lamp wyładowczych. Aktualnie rozwijane są prace nad integracją zbieranych danych w numerycznym modelu BIM konstrukcji.

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58