A A+ A++
Autor: System Publikacja: 21.10.2020

Dr inż. Jakub Nalepa laureatem Nagród Naukowych POLITYKI 2020

Już po raz dwudziesty POLITYKA przyznała Nagrody Naukowe POLITYKI. W tym roku pierwszy raz posiedzenia Kapituł Profesorskiej i Obywatelskiej odbyły się w trybie zdalnym, a ogłoszenie wyników także ze względów bezpieczeństwa, przeniesiono do internetu, rezygnując z tradycyjnej gali wręczenia Nagród w siedzibie redakcji.
Z 400 otrzymanych zgłoszeń Kapituła Profesorska, w której zasiadają uczeni o najwyższej pozycji w świecie polskiej nauki, wyłoniła 15 tegorocznych finalistów. Następnie Kapituła Społeczna, złożona z osób znanych ze swej nieprzeciętnej obywatelskiej aktywności i osiągnięć zawodowych, biznesowych, artystycznych, spośród tego grona wyłoniła pięcioro laureatów Nagród Naukowych, do których trafią stypendia naukowe po 15 tys. zł. Nagrodą dodatkową dla nich jest wywiad na łamach tygodnika „Polityka”. Pozostała dziesiątka otrzyma nagrody finałowe w wysokości 5 tys. zł.
Wśród zdobywców stypendium znalazł się w kategorii NAUKI TECHNICZNE: Dr inż. Jakub Nalepa, adiunkt w Katedrze Algorytmiki i Oprogramowania na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej!

GRATULUJEMY!

Pozostali stypendyści w poszczególnych kategoriach nauk:

NAUKI HUMANISTYCZNE: Dr hab. Maciej Musiał, profesor w Zakładzie Filozofii Kultury na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
NAUKI SPOŁECZNE: Dr Katarzyna Jaśko, adiunkt w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego
NAUKI O ŻYCIU: Dr Krzysztof Szade, adiunkt w Zakładzie Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
NAUKI ŚCISŁE: Dr hab. Katharina Boguslawski, profesor w Katedrze Mechaniki Kwantowej na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Partnerzy Nagród Naukowych POLITYKI 2020: Fundacja Onkologii Doświadczalnej i Klinicznej, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris i Grupa Nowy Styl

Pokaż wszystkie

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

2020-08-13 07:48:17
2021-02-04 00:45:13
13.08.2020

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58