Start - Aktualnosci

Ruszyły zapisy na otwarty cykl wykładów i warsztatów - Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – Future Processing
Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania – ruszyły zapisy na otwarty cykl wykładów
i warsztatów.
Future Processing (FP) po raz czwarty zaprasza studentów informatyki Politechniki Śląskiej na Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania [DPTO]. Cykl DPTO składa się z trzech bloków tematycznych: „Modelowe wytwarzanie”, „Zwinna komunikacja” oraz „Dziedzictwo programistów”. Każdy z nich oferuje udział w wykładach lub warsztatach. Pierwsze prelekcje odbędą się już 27 listopada w godzinach 16.00-19.00 w auli C na terenie Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Szczegółowe informacje na stronie www.dpto.pl.
Uczestnicy cyklu DPTO 2014/2015 poznają konkretne case study pracy programistów, a także problemy występujące w pracy inżyniera oprogramowania, związane nie tylko z developmentem, ale również z zagadnieniem Quality Assurance. Z kolei warsztaty dadzą możliwość przećwiczenia praktycznych rozwiązań wszystkich zagadnień prezentowanych podczas wykładów. Zarówno wykłady, jak i warsztaty prowadzą doświadczeni inżynierowie Future Processing.
Pierwszy z bloków to „Modelowe wytwarzanie”. Będzie on poświęcony procesowi wytwarzania oprogramowania oraz metodykom zwinnym. Dzięki temu uczestnicy uzyskają odpowiedzi na wiele pytań m.in.: „Jak zdefiniować idealny projekt i co jest jego celem?”, „Jak sprostać ciągłym zmianom w wymaganiach?” oraz „Jak sprawdzić, czy sprostaliśmy wszystkim wymaganiom klienta?”. Warsztaty
z kolei wyjaśnią, czym są metodyki zwinne, kiedy je stosować oraz jakie są ich wady i zalety.
Wykładów „Modelowe wytwarzanie” będzie można posłuchać 27 listopada w godzinach od 16.00 do 19.00 na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej (aula C), a warsztaty odbędą się 13 grudnia 2014 r. w siedzibie firmy Future Processing, w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37A. Na pierwszy blok DPTO można zapisać się na stronie www.dpto.pl.
„Zwinna Komunikacja” to tytuł drugiego bloku, na którym pojawią się tematy, takie jak: sposób weryfikacji wymagań, sposób testowania aplikacji, wpływ oczekiwań klientów i innych użytkowników na pracę programisty, pisanie komunikatywnego kodu. Uczestnicy warsztatów nauczą się jak osiągać wspólne korzyści poprzez współpracę zespołową, poznają potencjalne problemy, z którymi mierzą się programiści w swojej codziennej pracy, jak również sposoby zapobiegnia ich powstawaniu.
Na trzecim bloku „Dziedzictwo programistów”, prelegenci powiedzą o tym, czym są systemy odziedziczone oraz jakie zjawiska i procesy w nich zachodzą. Będzie to również dobra okazja, aby poruszyć tematy związane z modyfikacjami funkcjonalności oraz unikaniem popełniania błędów, pogarszających stabilność systemu. Celem warsztatów będzie przede wszystkim pokazanie, jak pracować w systemach odziedziczonych oraz jakich technik należy użyć, aby polepszyć jakość kodu.
Bloki drugi i trzeci odbędą się kolejno na przełomie miesięcy luty/marzec oraz kwiecień/maj 2015 roku.
Organizatorem DPTO jest FP Academy – jednostka Future Processing, która zajmuje się koordynacją działań związanych z rozwojem kompetencji pracowników oraz budowaniem zespołu ekspertów, którzy swoim doświadczeniem i widzą dzielą się z innymi.
Aktualności
Pokaż wszystkie













Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieSpotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów II stopnia na kierunku Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych - godz. 18.00
zdalne spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia magisterskie na kierunku Informatyka/Informatics.
Spotkanie hybrydowe dla zainteresowanych studiami magisterskimi na kierunku Automatyka i Robotyka, na wydziale AEiI - godz. 15:00
Spotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów S2 na kierunku Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych - godz. 18.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) dot. studiów S2 na k. Control, Electronics, and Information Engineering, CEIE- godz. 17.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) dot. studiów S2 na k. Elektronika i Telekomunikacja - godz. 18.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów S2 na kierunku CEIE- Control, Electronic, and Information Engineering studies(EN)
Otwarte zdalne spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia magisterskie na kierunku Informatyka/Informatics -godz. 18.00
Wykład ekspertów z firmy PLAY na naszym Wydziale godz. 10:00 . "Za kulisami PLAY - jak rozwijamy infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce".
Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych (studia pod patronatem firmy Intel) - dzień otwarty w Katowicach
Dzień z Pracodawcą z Firmą Sopra Steria w godz. 08:30 do 15:30 / Wykład w Auli B w o godz. 11:45
Wykład ekspercki firmy Vattenfall IT Services Poland "Efektywne programowania w świecie elektromobilności" w ramach dnia z Pracodawcą
Wykład firmy Vtool w Katowicach w ramach Dnia z Pracodawcą, p.t: Chip Verification - The Future of Technology, prowadzony przez CEO firmy Vtool Hagai Arbel.
Wykład tematyczny firmy NetWorks "Projektowanie i optymalizacja radiowych sieci telekomunikacyjnych 2G/3G/4G/5G"
spotkanie informacyjne online nt. Nowy kierunek 𝐒𝐓𝐔𝐃𝐈𝐎́𝐖 𝐌𝐀𝐆𝐈𝐒𝐓𝐄𝐑𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 🔥 𝐌𝐢𝐤𝐫𝐨𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐲𝐤𝐚 𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦𝐨́𝐰 𝐜𝐲𝐟𝐫𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡
Information meeting on the Control, Electronic and Information Engineering master studies at 16:00.
Spotkanie dla kandydatów na studia magisterskie na nowym kierunku studiów Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.