Start - Aktualnosci

Studenci naszego Wydziału zajęli pierwsze miejsce w konkursie „Mój Pomysł na Biznes”!
Nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes” wręczono wczoraj podczas otwarcia Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.
Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w tym konkursie zajęli studenci naszego Wydziału p. Łukasz Sobota i p. Michał Hecel za pomysł o nazwie Custom Copters - Jak zdziałać cuda z odrobina powietrza. W konkursie ponadto studenci wydziału otrzymali dwa wyróżnienia: P. Mateusz Dziewior za pomysł Łącznik oświetleniowy sterowany przez bluetooth oraz p. Agnieszka Ziebura, p. Oliver Kurgan i p. Łukasz Szczurowski – za projekt Ultimate Drone Service
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich pomysłów!
Łukasz Sobota, laureat (wraz z Michałem Hecel) I miejsca w konkursie „Mój Pomysł na Biznes” tak opisuje nagrodzony projekt: Custom Copters – Jak zdziałać cuda z odrobiną powietrza:
„Naszym pomysłem na biznes jest przybliżenie świata bezzałogowych obiektów latających (dronów) wszystkim ludziom, poprzez wprowadzanie na rynek personalizowanych dronów oraz usług z wykorzystaniem tych niesamowitych urządzeń. Jako firma Custom Copters świadczymy kompleksowe usługi w zakresie filmowania i fotografii z powietrza. Oferujemy również budowę spersonalizowanych platform latających oraz przygotowujemy interaktywne stanowiska eventowe. Jako pierwsi w Polsce wprowadzamy na rynek eventowy ofertę, dzięki której ich uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę operatora i pilotować prawdziwego drona, po przejściu 3 minutowego szkolenia.
Jeśli szukają Państwo więcej informacji o naszej działalności, to zapraszamy na naszą stronę internetową (http://www.ccopters.pl/), gdzie znajdują się wszystkie informacje o naszych projektach oraz usługach.”
Konkurs „Mój Pomysł na Biznes” jest realizowany w Politechnice Śląskiej już 13 lat - ma on na celu pobudzenie innowacyjności i przedsiębiorczości wśród pracowników, studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej. Pomysły mają nadawać się do wdrożenia, wykorzystywać przyjazne środowisku nowoczesne technologie i kreować nowe miejsca pracy. Skierowany jest głównie do osób indywidualnych i zespołów, których członkowie studiują lub pracują na Politechnice Śląskiej. Konkursowi towarzyszy organizacja warsztatów z zakresu otwierania i prowadzenia własnej firmy, a także indywidualne doradztwo biznesowe, spotkania ze specjalistami w dziedzinie, w jakiej obraca się zgłoszony pomysł. Wsparcia merytorycznego konkursowiczom udzielają doceniający wartość wiedzy akademickiej przedsiębiorcy oraz naukowcy śląskich uczelni wyższych.
Do pierwszego etapu tegorocznej, XII Edycji Konkursu, wpłynęło aż 113 prac studentów i Pracowników Naukowych Politechniki Śląskiej. Pozytywnie zaopiniowano do drugiego etapu 23 pomysły na biznes. Jury podczas uroczystej Gali Konkursu, która odbyła się 19.10.2015r w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej nagrodziło i wyróżniło 9 prac:
I miejsce
• Łukasz Sobota, Michał Hecel - Custom Copters - Jak zdziałać cuda z odrobina powietrza (wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki)
II miejsce
• Marlena Frankowska – odNOWA (wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki)
III miejsce
• Paweł Bilnicki – Printed Dreams (wydział Mechaniczny Technologiczny)
• Magdalena Pecka – Sem-surdum et mutum (wydział Architektury)
• Daniel Wyżkiewicz – Parasol (przeciw)słoneczny Sunbrella (wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki)
Wyróżnienia
• Magdalena Wilczek - Usługi spawalnicze (wydział Mechaniczny Technologiczny)
• Mateusz Dziewior - Łącznik oświetleniowy sterowany przez bluetooth (wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki)
• Aleksandra Labus - Recykling i handmade z materiałów instalacyjnych, budowlanych. Unikalny produkt o szerokim zastosowaniu (wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki)
• Agnieszka Dyszlewska, Dawid Kamiński - EkoSanit - Energooszczędne projektowanie oraz konsulting w inżynierii sanitarnej z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań oraz elektroniki (wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki)
• Agnieszka Ziebura, Oliver Kurgan, Łukasz Szczurowski - Ultimate Drone Service (wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki)
Aktualności
Pokaż wszystkie














Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieSpotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów II stopnia na kierunku Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych - godz. 18.00
zdalne spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia magisterskie na kierunku Informatyka/Informatics.
Spotkanie hybrydowe dla zainteresowanych studiami magisterskimi na kierunku Automatyka i Robotyka, na wydziale AEiI - godz. 15:00
Spotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów S2 na kierunku Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych - godz. 18.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) dot. studiów S2 na k. Control, Electronics, and Information Engineering, CEIE- godz. 17.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) dot. studiów S2 na k. Elektronika i Telekomunikacja - godz. 18.00
Spotkanie informacyjne (zdalne) ws. studiów S2 na kierunku CEIE- Control, Electronic, and Information Engineering studies(EN)
Otwarte zdalne spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia magisterskie na kierunku Informatyka/Informatics -godz. 18.00
Wykład ekspertów z firmy PLAY na naszym Wydziale godz. 10:00 . "Za kulisami PLAY - jak rozwijamy infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce".
Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych (studia pod patronatem firmy Intel) - dzień otwarty w Katowicach
Dzień z Pracodawcą z Firmą Sopra Steria w godz. 08:30 do 15:30 / Wykład w Auli B w o godz. 11:45
Wykład ekspercki firmy Vattenfall IT Services Poland "Efektywne programowania w świecie elektromobilności" w ramach dnia z Pracodawcą
Wykład firmy Vtool w Katowicach w ramach Dnia z Pracodawcą, p.t: Chip Verification - The Future of Technology, prowadzony przez CEO firmy Vtool Hagai Arbel.
Wykład tematyczny firmy NetWorks "Projektowanie i optymalizacja radiowych sieci telekomunikacyjnych 2G/3G/4G/5G"
spotkanie informacyjne online nt. Nowy kierunek 𝐒𝐓𝐔𝐃𝐈𝐎́𝐖 𝐌𝐀𝐆𝐈𝐒𝐓𝐄𝐑𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 🔥 𝐌𝐢𝐤𝐫𝐨𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐲𝐤𝐚 𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦𝐨́𝐰 𝐜𝐲𝐟𝐫𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡
Information meeting on the Control, Electronic and Information Engineering master studies at 16:00.
Spotkanie dla kandydatów na studia magisterskie na nowym kierunku studiów Mikroinformatyka Systemów Cyfrowych
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.