A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 22.02.2021 Aktualizacja: 07.03.2021

Sukces dyplomantów Politechniki Śląskiej!

Cztery prace dyplomowe obronione na Politechnice Śląskiej zostały wysoko ocenione w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP.

Konkurs o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich ma na celu nagrodzenie najlepszych prac dyplomowych o profilu mechanicznym. Jest kierowany do dyplomantów uczelni technicznych, a jego celem jest promocja szczególnie uzdolnionych absolwentów podejmujących ambitne działania.

W finale XX edycji konkursu, do której uczestnicy zgłaszali prace dyplomowe obronione w roku akademickim 2019/2020, znalazło się czworo dyplomantów z Politechniki Śląskiej.

Nagrodę III stopnia otrzymał Bartosz Jóźwik za pracę pt. „Wpływ parametrów wytwarzania technologią SLM na strukturę i właściwości stopu CiNi3Si1” wykonaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Santiny Topolskiej, prof. PŚ. Wyróżnienie zostało przyznane Pawłowi Żurowi za pracę „Zastosowanie technologii skanowania 3D do modyfikacji elementów konstrukcyjnych w bolidzie elektrycznym”. Promotorem pracy był dr hab. inż. Tomasz Dzitkowski, prof. PŚ.

Do II finałowego etapu zakwalifikowały się także Małgorzata Borowy za pracę pt. „Design and simulation of a testing stand for latches mounted on aircraft components” pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Wojciecha Moczulskiego, a także Alicja Kołodziej, która zgłosiła pracę pt. „Analiza MES połączeń elementów konstrukcji drewnianych” wykonaną pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Piotra Fedelińskiego.
W grudniu 2020 roku rozpoczęły się także kwalifikacje do

kolejnej edycji konkursu. Osoby zakwalifikowane do II etapu będą mogły złożyć je do 15 listopada 2021 roku.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Udział przedstawicieli Centrum Lotnctwa Politechniki Śląskiej w imprezie "Podniebny Lot BCU ZDZ i Dziennika Zachodniego"

W sobotę 20 września 2025 r. w chorzowskim Parku Śląskim miało miejsce wydarzenie "Podniebny Lot BCU ZDZ i Dziennika Zachodniego", zorganizowane przez Branżowe Centrum Umiejętności Skyport wraz z „Dziennikiem Zachodnim”.

Robert Wieszała
2025-09-21 14:48:27
2025-09-22 10:58:09
21.09.2025
photo

Udział przedstawicieli Cetrum Lotniczego Politechniki Śląskiej w festiwalu "Horyzonty Nauki"

W dniach 6–7 września 2025 r. w Planetarium Śląskim w Chorzowie miała miejsce druga już edycja festiwalu „Horyzonty Nauki”, święta nowoczesnych technologii i naukowej zabawy.

Robert Wieszała
2025-09-08 13:13:36
2025-09-08 13:15:05
08.09.2025
photo

II Konferencja Kół Naukowych PŚ z udziałem SKN UNMANNED

W Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej 21 maja 2025 odbyła się II Konferencja Kół Naukowych PŚ, organizowana przez Samorząd Studencki.

Robert Wieszała
2025-05-26 14:15:15
2025-05-26 14:16:25
26.05.2025
photo

SKN UNMANNED na konferencji NC2025 w Dęblinie

W dniach 14-16 maja 2025 reprezentacja Studenckiego Koła Naukowego UNMANNED w składzie: Maja Foryciarz, Adam Tomaszewski wzięła udział w Konferencji Naukowej NC2025

Robert Wieszała
2025-05-26 14:10:34
2025-05-26 14:13:40
26.05.2025

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie