A A+ A++
photo
Autor: Paweł Wawrzała Publikacja: 19.01.2026 Aktualizacja: 19.01.2026

Finał Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na WOIZ

Finał zabrzańskich konkursów szkolnych przeprowadzonych w ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2025” odbył się 16 stycznia 2026 roku na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Na zaproszenie pani dziekan, prof. Aleksandry Kuzior gościliśmy m.in. dyrektorów szkół, kierownictwo Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu oraz doradców zawodowych pracujących w placówkach oświatowych, a także finalistów turniejów literackich, artystycznych i plastycznych przeznaczonych dla uczestników OTK 2025. Ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia odbywała się pod hasłem: „Siła relacji w erze samotności”.

Jednym z koordynatorów OTK 2025 był Powiatowy Urząd Pracy w Zabrzu, którego dyrektor Elżbieta Korecka powitała zgromadzonych. Następnie podsumowano przebieg działań wykonanych w Zabrzu, a Andrzej Kasperek, doradca zawodowy ze Szkoły Podstawowej nr 15 (drugiego z koordynatorów) wymienił laureatów poszczególnych konkursów. W wystąpieniu poprzedzającym wręczenie wyróżnień prof. Aleksandra Kuzior życzyła wszystkim młodym ludziom satysfakcji z osiągnięć i wiele energii do dalszego urzeczywistniania swoich pasji.

Momentem budzącym sporo emocji wśród najmłodszej grupy nagrodzonych była możliwość uderzenia w „gong zwycięstwa”, którego odgłos zwykle oznajmia zakończone powodzeniem obrony prac dyplomowanych. Atrakcją dla zaproszonych gości było też zwiedzanie pomieszczeń Wydziału połączone z prezentacją pracowni tematycznych oraz „strefy studenta” z zapleczem ułatwiającym zrelaksowanie się w trakcie przerw w zajęciach.

Dyrektor Elżbieta Korecka podziękowała wszystkim partnerom przedsięwzięcia do których należy Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 14 im. Adama Mickiewicza w Zabrzu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu, Przedszkole Nr 12 w Zabrzu, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Janusza Korczaka w Zabrzu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 14 w Zabrzu. Specjalne słowa uznania i podziękowania pani dyrektor PUP skierowała pod adresem prof. Aleksandry Kuzior.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Spotkanie projektowe „Cognitive technologies – studia II stopnia w j. angielskim”

Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, spotkał się z prof. Volodymyrem Tkachenko, Prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury oraz dr hab. Aleksandrą Kuzior, prof. PŚ. Spotkanie było poświęcone studiom „Cognitive technologies” realizowanym na Politechnice Śląskiej.

Paweł Wawrzała
2021-06-14 17:47:00
2023-04-04 17:51:40
14.06.2021
photo

Prof. Aleksandra Kuzior wśród laureatów PNIR 2020

Paweł Wawrzała
2020-11-28 17:23:00
2023-04-05 13:10:54
28.11.2020
photo

XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka"

System
2020-11-18 10:24:00
2023-04-05 14:00:06
18.11.2020

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie