Autor: Paweł Wawrzała Publikacja: 20.03.2023 Aktualizacja: 02.10.2023

Innowacyjny kierunek studiów "Cognitive technologies" doceniony przez pracodawców

Już kolejny raz "Cognitive technologies" - studia II stopnia w j. angielskim otrzymały prestiżowy certyfikat akredytacyjny "Studia z przyszłością" 2023. Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej Gali 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego.

Certifikat STUDIA Z PRZYSZŁOŚCIĄ 2023.jpg (661,13 kB)

"Cognitive technologies" to innowacyjny kierunek studiów realizowany na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno kandydatów z Polski, jak i innych krajów. Dodatkowo kierunek "Cognitive technologies" został wyróżniony Certyfikatem nadzwyczajnym "Laur Pracodawców" 2023 za wdrożenie najbardziej unikalnych i efektywnych rozwiązań w zakresie współpracy Uczelni ze środowiskami gospodarczymi.

Laur Pracodawców 2023.jpg (473,7 kB)

Uroczysta Gala 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego odbyła się 13 marca 2023 roku w Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Certyfikaty odebrała dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ, inicjatorka kierunku, autorka i kierownik projektu realizowanego w ramach programu KATAMARAN z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), w ramach którego przygotowany został program studiów i materiały dydaktyczne. W zeszłym roku kierunek został wyróżniony Certyfikatem nadzwyczajnym "Laur Europejski" za najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia i współpracy zagranicznej.

Cognitive-technologies-nagroda.jpg (163,05 kB)

Nasz innowacyjny kierunek studiów realizowany jest w naszej Katedrze, na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej i cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno kandydatów z Polski, jak i innych krajów. W pierwszej edycji (rok akademicki 2021/2022) zostali przyjęci kandydaci z Ghany, Etiopii, Jemenu, Tanzanii, Nigerii, Pakistanu, Iraku, Rwandy i Polski. W roku akademickim 2022/2023 dołączyli kandydaci z Etiopii, Ghany, Egiptu Komorów, Rwandy, Jemenu, Syrii, Pakistanu, Afganistanu, Kamerunu, i Polski. Zainteresowanie studiami jest duże ze względu na niekonwencjonalne podejście edukacyjne, program łączący kompetencje miękkie interpersonalne i komunikacyjne z kompetencjami twardymi zawodowymi, zajęcia z programowania i tytuł zawodowy mgr inż., który nadawany jest absolwentom po zakończeniu studiów i obronie pracy.

To już nie pierwszy sukces. W zeszłym roku (2022) kierunek został wyróżniony Certyfikatem nadzwyczajnym "Laur Europejski" za najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia i współpracę zagraniczną. Obecnie jest to jedyny kierunek w Polsce i w Europie kształcący specjalistów w zakresie technologii kognitywnych w trzech modułach kształcenia

1. Technologie kognitywne w nowoczesnych usługach dla biznesu
  2. Technologie kognitywne i przemysł 4.0
  3. Technologie kognitywne w usługach Smart City

W 2020 roku za innowacyjny pomysł nowego kierunku studiów odpowiadającego na potrzeby rynku pracy prof. Aleksandra Kuzior została uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju.

Pokaż wszystkie

2023-03-20 18:00:00
2023-10-02 11:38:00
photo

Nasz kierunek ponownie nagrodzony certyfikatem "Studia z przyszłością"

Po raz kolejny kierunek "Cognitive technologies" uzyskał prestiżowy certyfikat "Studia z przyszłością" 2022.

2022-04-12 18:37:00
2023-04-04 22:56:57
photo

Spotkanie projektowe „Cognitive technologies – studia II stopnia w j. angielskim”

Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, spotkał się z prof. Volodymyrem Tkachenko, Prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury oraz dr hab. Aleksandrą Kuzior, prof. PŚ. Spotkanie było poświęcone studiom „Cognitive technologies” realizowanym na Politechnice Śląskiej.

2021-06-14 17:47:00
2023-04-04 17:51:40