Informacje i procedura
W związku z udziałem Politechniki Śląskiej w programie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza uruchomiony został program projakościowy dotyczący inwestycji w rozwój umiędzynarodowienia. Zarządzenie dostępne jest tutaj.
Cel programu:
Pobudzenie aktywności wspólnoty Uczelni w zakresie znacznego zwiększenia poziomu umiędzynarodowienia.
Do kogo skierowany jest program:
- jednostki podstawowe i ich jednostki wewnętrzne;
- jednostki ogólnouczelniane;
- pracownicy, doktoranci i studenci Politechniki Śląskiej.
Wsparcie:
W ramach ww. programu możliwe jest przyznanie dofinansowania w formie grantu lub dodatku (dla pracownika), umowy cywilno-prawnej (dla studenta lub doktoranta) lub refundacji kosztów (dla jednostki uczelni) za aktywności wyszczególnione w Zarządzeniu Nr 189/2022.
Procedura złożenia wniosku
Wnioskujący pobiera formularz do edycji w programie MS Word odpowiedni do danej aktywności (zał. 1 , zał. 2 lub zał. 3) wypełnia maszynowo (za wyjątkiem numeru wniosku, który nadaje dział RN3) i drukuje celem przekazania do podpisu kierownikowi jednostki.
Podpis kierownika jednostki na wniosku jest potwierdzeniem sprawdzenia wykonania danej aktywności, za którą wnioskodawca ubiega się o przyznanie finansowania.
Wydrukowany i podpisany wniosek należy składać w Dziale Współpracy z Zagranicą (RN3).
W przypadku aktywności nr 9 (prowadzenie w języku angielskim strony internetowej jednostki, POB lub komórki administracyjnej mającej wpływ na rozwój umiędzynarodowienia z bieżącym aktualizowaniem treści przez cały rok kalendarzowy) zastosowanie ma odrębny wzór wniosku.
Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły, za wyjątkiem aktywności nr 1 i 2 (patrz Zarządzenie Nr 189/2022) dla których nie składa się wniosków, natomiast dla aktywności z dofinansowaniem w formie refundacji kosztów dotyczących roku poprzedniego - wnioski można składać do 15 stycznia roku następnego.
Oceny wniosków dokonuje komisja w składzie: Prorektor ds. Nauki i Rozwoju, Kierownik Biura Rozwoju, Kierownik Działu Współpracy z Zagranicą. Rektor podejmuje decyzję o przyznaniu wsparcia w ramach dostępnych środków, w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, biorąc pod uwagę opinię Komisji.