A A+ A++
Rok 2022 dla naszych studentów i pracowników okazał się pracowitym i aktywnym okresem zarówno naukowym, jak i dydaktycznym, który obfitował również w wiele wydarzeń popularyzujących badania i naukę. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie (w liczbach) w którym zamieszczany wybrane najistotniejsze i najciekawsze wydarzenia mijającego roku w MiIO
Opublikowaliśmy łącznie 60 prac naukowych (artykułów, monografii oraz rozdziałów w monografiach), wśród najbardziej znaczących – jedną za 200 pkt, 3 za 140 pkt oraz 6 za 100 pkt. Sumaryczny Impact Factor opublikowanych prac wynosi 45,318. Odbyły się 4 obrony doktoratów, z których 2 zostały wyróżnione. Zorganizowaliśmy XVI Studencką Konferencję Naukową “Metody Komputerowe” podczas której wygłoszono 15 referatów oraz zaprezentowano 14 plakatów. W zeszytach naukowych konferencji opublikowanych zostało 48 prac. Pan dr inż. Witold Ogierman otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców za imponujący dorobek naukowy o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu, a prof. Wacław Kuś grant obliczeniowy dla naukowców z Polski w konkursie na dostęp do zasobów obliczeniowych na najszybszym superkomputerze w Europie LUMI. Podczas Nocy Naukowców zorganizowaliśmy 4 wydarzenia które cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i dorosłych.  Nasze  SKN PolSl Racing było również obecne na Ślaskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Koło to przede wszystkim zaprezentowało nowy elektryczny bolid SW-03e oraz otrzymało nagrodę BASF. Byliśmy bardzo aktywni podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji naukowej CMM-SOLMECH2022, podczas której wygłoszono 19 referatów oraz zaprezentowano 5 plakatów. Podczas tej konferencji naszym pracownikom zostały ponadto wręczone 3 nagrody w różnych kategoriach. 
Nie należy zapominać, że pracownicy MiIO jak co roku przeprowadzili sporo zajęć dydaktycznych zarówno w ramach dotychczasowych kursów, jak i nowo opracowanych przedmiotów na pierwszym, drugim oraz trzecim stopniu studiów. Sumaryczna liczba godzin  wyniosła 5964, w tym 4991 na studiach stacjonarnych oraz 973 na niestacjonarnych.

O wszystkich wydarzeniach staraliśmy się na bieżąco informować w naszych aktualnościach.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie