1 czerwca 2023 r. odbyła się XVII konferencja zorganizowana przez
Katedrę Mechaniki i Inżynierii Obliczeniowej
Studenckie Koło Naukowe Metod Komputerowych.

Tematyka referatów dotyczyła m.in.: wspomaganie komputerowe, prac inżynierskich, mechanika materiałów, termodynamika, aerodynamika, biomechanika, diagnostyka, sterowanie, informatyka, optymalizacja, badania doświadczalne.

Konferencji od lat patronują dwie firmy będące opiekunami specjalności realizowanych w naszej Katedrze, a mianowicie: IBS Poland oraz MESco

W tym roku w materiałach konferencyjnych opublikowano 30 artykułów. Podczas konferencji wygłoszono 17 referatów.

W tym roku  nagrodę pieniężną ufundowaną przez firmę IBS Poland otrzymała mgr inż. Maria Zadońnatomiast nagrody w postaci kursu dotyczącego wybranych zagadnień symulacyjnych w oprogramowaniu Ansys otrzymali: inż. Jakub Kulik., inż. Szymon Tiebler, oraz inż. Julia Nowak.

Materiały konferencyjne oraz relacja zdjęciowa z konferencji dostępna jest na stronach Studenckiego Koła Metod Komputerowych.