A A+ A++

Szukasz skutecznych sposobów komunikacji naukowej i prezentacji
wyników badań?

Weź udział w szkoleniu z komunikacji naukowej i współpracy z mediami
O NAUCE PO LUDZKU. 

Dowiedz się, w jaki sposób efektywnie upowszechniać wiedzę oraz naukę wśród odbiorców o różnym profilu, podejmować działania z dziennikarzami, a także nawiązywać ciekawe współprace biznesowe.

Szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami “O nauce po ludzku” obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • autoprezentacji,
  • upowszechniania i komunikowania wyników prac badawczych, w tym prezentację ich w różnych formach,
  • popularyzacji nauki – nowoczesne formy i sposoby dotarcia do odbiorców w różnym wieku oraz o różnym profilu,
  • form i sposobów współpracy naukowców z mediami,
  • podstaw pracy z kamerą,
  • przygotowywania efektywnych informacji prasowych.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym lub online, zapytaj o termin (KONTAKT). Kurs rozpocznie się po zebraniu min. 8 uczestników. 

Szkolenie stacjonarne​

Godziny szkolenia: 1 dzień: 09:00-16:00
2 dzień: 09:00-12:00

Szkolenie z komunikacji naukowej – dlaczego warto wziąć udział?

Dla kogo jest szkolenie z komunikacji naukowej i współracy z mediami?

  • Naukowcy
  • Doktoranci
  • Osoby niezwiązane ze środowiskiem akademickim, zajmujące się popularyzacją nauki
Nie znaleziono żadnych pól.

Szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami "O nauce po ludzku" prowadzą:

Aleksandra Ziembińska-Buczyńska – Prowadząca szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami

dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ

Dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, mikrobiolog, popularyzatorka nauki, zastępczyni przewodniczącego Rady Upowszechniania Nauki PAN, członkini Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Laureatka konkursu „Popularyzator Nauki 2018” w kategorii naukowiec oraz „Popularyzator Nauki 2021” w kategorii instytucja. Dzieli się doświadczeniem z zakresu komunikacji naukowej i upowszechniania wiedzy – zarówno w tradycyjnych, jak i innowacyjnych formach. Zaangażowana w projekty naukowe, edukacyjne, a także społeczne.

Iwona Flanczewska-Rogalska - prowadząca szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami

mgr Iwona Flanczewska-Rogalska

Zastępca dyrektora Centrum Promocji i Komunikacji i redaktor naczelna Biuletynu Politechniki Śląskiej. Wiceprzewodnicząca Communication Task Force konsorcjum Uniwersytetu Europejskiego EURECA-PRO. Dziennikarka telewizyjna z ponad 20-letnim stażem w TVP.S.A.. W latach 2010-2016 kierownik programu informacyjnego TVP Katowice. Reporterka, prezenterka, publicystka. Autorka i wydawczyni programów społecznych, naukowych, edukacyjnych, ekonomicznych i politycznych. Trener z zakresu wystąpień publicznych, autoprezentacji i współpracy z mediami. Wykładowca akademicki z zakresu komunikacji społecznej i dziennikarstwa specjalistycznego.

Szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami to kurs skierowany do wszystkich osób zainteresowanych działaniami w zakresie upowszechniania badań naukowych, dzielenia się wiedzą, nawiązywania współpracy z przedstawicielami mediów, wystąpień w telewizji, radiu oraz internecie. Skuteczna komunikacja naukowa jest nieodzowna również we współpracy w ramach komercjalizacji z przedstawicielami biznesu, przemysłu czy innych jednostek naukowych. Organizatorem kursu jest Centrum Popularyzacji Nauki. Szkolenie z komunikacji naukowej i współpracy z mediami jest organizowane w formie stacjonarnej na Politechnice Śląskiej lub w formule online. Takie formy kursu umożliwiają bezpośredni kontakt z prowadzącymi, a także wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami. Specjalistyczna wiedza jest poparta praktycznymi ćwiczeniami, które wykonują podczas dwudniowych spotkań uczestnicy szkolenia. Rejestracji można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej kursu. 

Chcesz umówić termin szkolenia lub masz pytanie w sprawie przebiegu kursu?
Skontaktuj się z nami

Autor: AK     Publikacja: 10.08.2021     Aktualizacja: 09.05.2025

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie