A A+ A++

Komunikacja naukowa, nowoczesne formy popularyzacji nauki oraz praca z kamerą. To właśnie w tych obszarach szkolili się naukowcy i studenci serbskiego Uniwersytetu Educons podczas warsztatów z Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

Upowszechnienie wyników badań i projektów naukowych wśród odbiorców to istotny element informowania społeczności o działaniach uczelni oraz budowania zaufania do nauki. Takie zadania podejmują także naukowcy z Uniwersytetu Educons w Sremskiej Kamenicy w Serbii, realizujący projekt „GREENLand. Microplastic – free environment”.

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej zostało zaproszone do współpracy przez prof. dr Gordanę Racić, prorektorkę ds. nauczania i jakości procesu edukacyjnego Uniwersytetu Educons, naukowczynię oraz przedstawicielkę projektu „GREENLand. Microplastic – free environment”.  Dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ, przeprowadziła warsztaty „Komunikacja dla nauk o środowisku – czy mikroplastik jest na tyle ”chwytliwy”, aby przyciągnąć uwagę mediów?”, które obejmowały wiedzę teoretyczną oraz praktyczne ćwiczenia w zakresie wzmocnienia kompetencji z komunikacji naukowej, nowoczesnych forum popularyzacji nauki oraz prezentacji przed kamerą.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie