A A+ A++
2024-01-22-baner-prowadzący-narzędziownik-popularyzatora-politechnika-śląska-cpn-FB-IG--Wawrzała
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 26.01.2024

Design thinking w popularyzacji nauki

O wykorzystaniu procesów design thinking w popularyzacji nauki porozmawiamy na spotkaniu online z udziałem dr. Pawła Wawrzały. Kolejny Narzędziownik 7 lutego o godz. 18:00. 

Design thinking, często kojarzony z pracą grupową nad projektowaniem produktów, procesów lub modyfikacją istniejących rozwiązań, składa się z kilku etapów. Te etapy, skupiając się na potrzebach ludzi, a nie biznesu, pozwalają zoptymalizować finalne rozwiązania względem odbiorców. W kontekście popularyzacji nauki, zastosowanie takiej metodologii wydaje się być naturalnym wyborem. Procesy oparte o design thinking były wykorzystywane przy projektowaniu wielu muzeów nauki, sztuki i interaktywnych wystaw, które zachęcają odwiedzających do eksperymentowania oraz odkrywania nauki w praktyczny sposób.

Celem naszego spotkania jest przeanalizowanie, jak popularyzator nauki może zastosować proces design thinking pracując indywidualnie oraz w jaki sposób może on otworzyć nowe możliwości w dziedzinie popularyzacji nauki. Podczas spotkania będą poruszone następujące zagadnienia:

  • Wprowadzenie do design thinking - czym jest to podejście, dlaczego odgrywa kluczową rolę we współczesnym świecie i jakie niesie ze sobą wyzwania.
  • Zastosowanie metodologii design thinking w aktywnościach popularyzacyjnych - jak efektywnie wykorzystać tę metodę przy przygotowywaniu działań mających na celu popularyzację nauki.
  • Wykorzystanie dużych modeli językowych (LLM) w procesie design thinking - jak generatywna AI może zmienić nasz proces projektowania aktywności, nie ograniczając się jedynie do wsparcia kreatywności czy tworzenia i redagowania treści.

Spotkanie poprowadzi dr Paweł Wawrzała – edukator i popularyzator nauki. Facilitator procesów typu Design Thinking. Specjalista integrujący perspektywy różnych grup zawodowych i fachowych w przedsięwzięciach biznesowych. Entuzjasta wprowadzania nowych technologii w edukacji i biznesie, wykorzystujących wiedzę z zakresu informatyki, neurologii oraz psychologii, analityk danych, administrator stron internetowych i platform e-learningowych, trener w firmach szkoleniowych i konsultingowych. Formalnie ekspert w zakresie inżynierii materiałów elektroceramicznych, specjalista od akwizycji danych pomiarowych, statystyki i modelowania numerycznego.

Spotkanie odbędzie się w środę, 7 lutego, o godz. 18:00.

Kliknij tutaj, aby zgłosić udział i otrzymać link do platformy Zoom 

Więcej informacji o Narzędziowniku Popularyzatora Nauki...

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie