A A+ A++

 
  

Kierunek studiów:
 ENERGETYKA

 
  

Zakresy dyplomowania na kierunku ENERGETYKA

Studia stacjonarne I stopnia - zakresy dyplomowania:

  1. Technologie i procesy energetyczne
    1. Wiedza przekazywana w ramach zakresu dyplomowania "Technologie i procesy energetyczne" dotyczy zagadnień związanych z procesami konwersji energii: produkcji energii elektrycznej i ciepła. W ramach studiów przekazywana jest wiedza z zakresu energetyki zawodowej, przemysłowej i komunalnej, ciepłownictwa, chłodnictwa, wykorzystania konwencjonalnych, jądrowych i odnawialnych źródeł energii, gospodarki energetycznej oraz diagnostyki i obsługi instalacji energetycznych. Prezentowane są także zagadnienia dotyczące aspektów ekologicznych i polityki energetycznej. Studia na tej specjalności stanowią merytoryczne przygotowanie w zakresie oceny, doboru i eksploatacji technologii energetycznych.

  2. Energetyka źródeł odnawialnych
    1. W ramach studiów w obszarze dyplomowania "Energetyka źródeł odnawialnych" przekazywana jest szczegółowa wiedza z zakresu energetycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, energia wody, wiatru, energia geotermalna oraz energia biomasy. Przedmiotem studiów są ponadto zagadnienia efektywności instalacji energetycznych, magazynowania energii, niezawodności funkcjonowania systemów energetycznych, trendów rozwojowych energetyki oraz wpływu energetyki na środowisko.

  3. Energetyka jądrowa
    1. W ramach studiów w obszarze dyplomowania "Energetyka jądrowa" przekazywana jest wiedza z zakresu głównych technologii jądrowych. Studenci poznają podstawowe typy reaktorów i elektrowni jądrowych, nabywają wiedzę na temat oddziaływania energetyki jądrowej na środowisko i aspektów bezpieczeństwa. Przedmiotem studiów są ponadto zagadnienia wykorzystania innych źródeł energii, magazynowania energii i podstaw funkcjonowania systemu energetycznego i jednostek wytwórczych.

Studia niestacjonarne I stopnia - zakresy dyplomowania:

  1. Technologie i procesy energetyczne
  2. Energetyka źródeł odnawialnych

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie