A A+ A++

Studenci o Uczelni

Katarzyna Młynarek-Żak

Pochodzę z województwa opolskiego, gdzie Politechnika Śląska cieszy się bardzo dobrą opinią. W klasie maturalnej nie trzeba było mnie długo namawiać na wzięcie udziału w dniach otwartych naszej Uczelni. Bogato wyposażone laboratoria oraz atmosfera w społeczności studenckiej wywołały na mnie ogromne wrażenie. Podczas studiów nauczyciele akademiccy z Wydziału Mechanicznego Technologicznego zarazili mnie pasją do inżynierii materiałowej, którą studiowałam. Nauka na studiach stała się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Dzięki mojemu zaangażowaniu i pomocy ze strony wykładowców, brałam udział w konferencjach i byłam współautorką artykułów naukowych. Studia na Politechnice Śląskiej zakończyłam otrzymując medal Omnium Studiosorum Optimo dla najlepszych absolwentów wraz z nagrodą Rektora I stopnia. Obecnie jestem doktorantką we Wspólnej Szkole Doktorskiej, dzięki czemu mogę w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania badawcze. Cieszę się, że jestem częścią Politechniki Śląskiej- może i Ty dołączysz?

photo

Piotr Oczkowski

Studia będę wspominał jako jeden z lepszych okresów w moim życiu. Przez cały ten czas aktywnie działałem w Samorządzie Studenckim, co polecam gorąco każdemu, z uwagi na możliwość zdobycia szerokiego wachlarza umiejętności miękkich, czy jako doskonałe uzupełnienie zdobywanej w trakcie zajęć wiedzy technicznej. Niewątpliwie największym jednak atutem działalności w tej organizacji była możliwość poznania szerokiego grona fantastycznych osób, zarówno z Politechniki Śląskiej, jak również z innych Uczelni w kraju. Cały czas powtarzam, że działalność w samorządzie to z jednej strony dużo wyzwań i ciężkiej pracy, ale z drugiej strony jest to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy w grupie przyjaciół i znajomych. Nie ma zresztą, w mojej opinii, gorszego sposobu na zmarnowanie czasu studiów niż "samo chodzenie na zajęcia", bez zaangażowania się w dodatkowe aktywności dostępne na Uczelni takie jak koła naukowe, wymiany zagraniczne czy organizacje studenckie. Aktywne wykorzystanie czasu studiów umożliwia doskonały start w karierze zawodowej, co mogę potwierdzić swoim przykładem, ponieważ znalezienie pracy w zawodzie, zaraz po skończeniu studiów nie było problemem. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Dobrym przykładem jest chociażby program doktorat wdrożeniowy, który rozpocząłem w tym roku, a który umożliwia z jednej strony zdobywanie doświadczenia zawodowego, a z drugiej poszerzania wiedzy i uzyskania kolejnego tytułu naukowego. Program ten polecam szczególnie tym, którzy cenią sobie praktyczne zastosowanie nauki, w tym przypadku poprzez realizację projektu, którego celem jest tytułowe wdrożenie w wybranej gałęzi gospodarki.

photo

Aneta Spendel

Wybrałam Politechnikę Śląska m.in. ze względu na możliwość uczestniczenia w programie Erasmus+ i rozwoju za granicą, jednak jak tylko zaczęłam studiować, tak szybko pochłonął mnie świat Organizacji Studenckich, Samorządu Studenckiego i innych wolontariatów, że w ciągu 5lat nie udało mi się wypełnić zgłoszenia "na Erasmusa". Gdybym zaczęła jeszcze raz studiować i wybrała inne wydarzenia oraz organizacje do uczestnictwa, o których teraz myślałam, a nie było już na nie czasu, to pewnie stałoby się tak samo, bo możliwości udzielania się na Politechnice Śląskiej jest ogrom. Oczywiście nie żałuję tych decyzji, bo to czego się nauczyłam poza programem studiów, mam zamiar wykorzystać w swojej karierze zawodowej, a znajomości, które zawarłam, mam nadzieję, że pozostaną ze mną na długie lata.

photo

Natalia Miler

Wybrałam studia na Politechnice Śląskiej, ponieważ jest to renomowana Uczelnia, która daje możliwość studentowi nabycia wiedzy praktycznej oraz teoretycznej. Wiele osób z mojego otoczenia studiowało na tej Uczelni i mi ją polecało. Na Politechnice Śląskiej znajduje się szeroki wybór kierunków, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań czy osiąganych sukcesów. Uczelnia jest przyjaźnie nastawiona dla Studenta, poza przyswajaniem wiedzy, mamy możliwość udzielania się w Kołach Naukowych, Organizacjach czy Samorządzie Studenckim. Władze Uczelni są otwarte na nasze pomysły oraz inicjatywy, co sprawia, iż wiemy, że mamy wpływ na naszą edukację oraz jej przebieg. Centrum życia studenckiego to kampus oraz Łąka Igrowa, gdzie można spędzać czas z przyjaciółmi oraz znajomymi. Dodatkowo Osiedle Studenckie jest istotnym elementem dla studenta, akademiki znajdują się w każdym mieście, w którym znajdują się wydziały Politechniki Śląskiej.

photo

Usman Suleman

I am a Masters Student at Silesian University of Technology. If I conclude my experience so far there is no doubt that it has been a splendid journey of one and a half year. I am talking about all aspects including studying social life. Professors are highly cooperative laboratories are well equipped with state-of-the-art equipment which one need to get hands on experience in respective field. Along with this I have made great friends.

photo

Aleksandra Gabała

Jestem studentką specjalności Bezpieczeństwo Publiczne i Zarządzanie Kryzysowe na drugim stopniu, a jednocześnie czynnie działam w Samorządzie Studenckim. Nasz Wydział jak i cała Uczelnia, daje wiele możliwości na realizowanie swoich zainteresowań i pasji poprzez szeroki wybór kół naukowych i organizacji studenckich. Działalność w samorządzie oraz przy organizacji Juwenaliów, pozwoliła mi rozwinąć umiejętności miękkie, a studia, które za niedługo kończę, otwierają przede mną możliwość pracy w różnych gałęziach gospodarki. Gdybym miała ponownie dokonać wyboru Uczelni, na pewno wybrałabym tak samo i zachęcam każdego by spróbował swoich sił na jednej z dziecięciu Uczelni Badawczych w Polsce!

photo

Anna Mrukwa

Jestem studentką II roku makrokierunku - automatics control and robotics, communication and informatics and electronics na wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki oraz laureatką konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” z fizyki i matematyki I stopnia. Uważam, że konkurs „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” to był strzał w dziesiątkę! Wiedząc, że mam zapewnione miejsce na wymarzonym kierunku studiów, nie stresowałam się zdając maturę. Poza tym bardzo chciałam przystąpić do programu mentorskiego, a udział w konkursie mi to zapewnił. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. Dzięki wygranej spokojnie dokonywałam wyboru kierunku studiów, wiedząc, że na pewno się dostanę. Ostatecznie wybrałam Makrokierunek czyli Automatics Control and Robotics, Communication and Informatics and Electronics. Uważam, że to był jeden z najtrafniejszych wyborów w moim życiu.

photo

Artur Markiel

Jestem studentem II roku informatyki na wydziale Matematyki Stosowanej oraz laureatem konkursu „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej” z fizyki I stopnia i matematyki II stopnia. Udział w konkursie "O złoty indeks Politechniki Śląskiej" był dla mnie świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Stanowił on dla mnie także dodatkową motywację do pogłębiania swojej wiedzy. Szczerze polecam udział w tym konkursie. Przystąpiłem do niego w II klasie liceum i już wtedy zapewniłem sobie miejsce na uczelni, zostając laureatem I stopnia tego konkursu w dziedzinie fizyki. Rok później ponownie wziąłem udział w konkursie i znowu zostałem laureatem I stopnia z fizyki oraz, dodatkowo, II stopnia z matematyki. W II klasie znalazłem się także w gronie finalistów Olimpiady Fizycznej, co otworzyło mi drzwi do wielu uczelni publicznych w Polsce. Ostatecznie zdecydowałem się na studiowanie informatyki na wydziale Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej i jestem zadowolony ze swojego wyboru.

photo

Helena Niemczynowska

Od dziecka marzyłam o byciu nauczycielem. Żeby zrealizować to marzenie musiałam skończyć studia na kierunku matematyka. Rozważałam wiele uczelni w naszym kraju, ale najwięcej pozytywnych opinii miała właśnie Politechnika Śląska. Nie myślałam jednak, że tak dobrze się tu odnajdę i spotkam tak wielu wspaniałych ludzi. Jednym słowem, gdybym jeszcze raz miała wybrać uczelnię, na której chciałabym spędzić pięć lat mojego życia bez zastanowienia wybrałabym Politechnikę Śląską!

photo

Suraja Nagesar

I came with the Erasmus+ Exchange programme to study at the Silesian University of Technology. For one semester I had courses at the Faculty of Automatic Control, Electronics and Computer Science. And I’m proud to say that I completed everything successfully at one of the best technical universities in Poland. The following are the reasons why I love the SUT: The quality of the education is very good; The staff is friendly, helpful and very understanding; The campus is beautiful; For Erasmus students there are special Erasmus consultation hours. So if you have questions do not worry, just feel free to ask them during the consultation hours. My stay in Poland was educational and very pleasant. The SUT has a lot of international students and I was able to increase my network. I learned a lot about the Polish culture. Furthermore, I enjoyed the activities that were held for students. My time at the SUT can be seen as one the best things that I experienced.

photo

Bartłomiej Urbański

Studia na Politechnice Śląskiej oceniam wysoko. Bardzo dobra jakość kształcenia oraz kontakt z prowadzącymi zajęcia pozwala opanować szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Co najważniejsze swoją kreatywność można spożytkować nie tylko w czasie zajęć obowiązkowych. W moim przypadku była to działalność w Studenckim Kole Naukowym PolSl Racing, czyli Zespole Wyścigowym Politechniki Śląskiej. Zagadnienia występujące w projekcie obejmują nie tylko te związane z inżynierią i techniką, ale również marketingiem, jak i zarządzeniem. Ta interdyscyplinarność pozwoliła mi zdobyć wiele cennych doświadczeń oraz umiejętności.

photo

Roksoliana Basa

Pochodzę z Ukrainy, półtora roku temu przyjechałam tutaj na wymianę studencką z programu Erasmus na Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Podczas moich studiów zdobyłam cenne umiejętności, pracowałam w nowoczesnych laboratoriach, podszkoliłam język angielski i nauczyłam się biegle władać polskim. Po ukończeniu jednego semestru w ramach wymiany studenckiej, zaproponowano mi, żebym została i kontynuowała studia na Politechnice Śląskiej. Byłam bardzo szczęśliwa! Zachęcam wszystkich do studiowania na naszej uczelni, warto! Polecam mój wydział, jeśli interesuje was programowanie, administrowanie sieciami, robotyka czy specjalności związane z elektroniką. Poza nauką, spędziłam tu piękne chwile, uwielbiam podróżować i wykorzystałam czas także na zwiedzanie. Ale przede wszystkim na Politechnice Śląskiej zawsze można znaleźć mnóstwo ciekawych dodatkowych zajęć.

photo

Andrii Semal

Hello guys! Hope you all are doing well. My name is Andrii Semal and I’m doing Master Degree in Clean Fossil and Alternative Fuels of Energy. My journey in Gliwice started in February 2018 when the temperature outside was -15. But it didn’t hurt me too much as I’m from Ukraine and usually we have more or less the same temperature and weather like here.

photo

Okeke Fabian Chikordili

I arrived here after searching for top Universities in Poland and in my years so far I have no regrets. #SUT offers a good environment with a top quality level of education, all of these have allowed me to develop as an individual and academically. With hard work and exposure, it is building me towards the technological advancement of my chosen career and through tasks, projects and assignments received I have had to bring my full focus, hard work and skills to the table and this process has helped me grow.

photo

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie