Start - Aktualnosci

Zapraszamy na warsztaty ProSkill
Drugie Zajęcia Mentoringowe dla studentów kierunków technicznych
w ramach realizacji projektu międzynarodowego współfinansowanego o nazwie „Development of a Skill Ecosystem in Visegrad Four Countries”
(Opracowanie ekosystemu umiejętności w czterech krajach Grupy Wyszehradzkiej)
realizowanego na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej
24 listopada 2021 r.
godz. 12.00 – 13.30:
Problemy zarządzania w przedsiębiorstwie przemysłowym
godz. 13.45 – 15.15:
Psychologiczne problemy pracy w przedsiębiorstwie
Zajęcia odbędą się w trybie on-line z użyciem komunikatora Zoom
https://zoom.us/j/99739306316?pwd=OVpGZ3I3QzhVQ1dkWGlCM3ZiTGpmUT09
Meeting ID: 997 3930 6316; Passcode: 614981
Zajęcia mentoringowe stanowią drugą część cyklu zajęć dla studentów naszej Uczelni przygotowanych w ramach projektu ProSkill dla nauczycieli, których pierwsza część odbyła się w lipcu tego roku a dwa następne edycje odbędą się wiosną i jesienią roku przyszłego.
Zajęcia, do uczestnictwa w których gorąco Państwa zachęcam w imieniu zespołu wykonawców projektu ProSkill oraz Dziekana Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, prof. dr hab. inż. Franciszka Plewy, mają za zadanie przedstawić przyszłym absolwentom i inżynierom rozpoczynającym karierę zawodową problemy i zagrożenia na jakie mogą się natknąć w przyszłej pracy oraz sposoby ich rozwiązania, w perspektywie specjalistów z zakresu zarządzania i psychologii.
Uczestnictwo w warsztacie proszę potwierdzić wpisując swoje dane (imię i nazwisko oraz adres e-mail i grupę/specjalność studiowania) oraz krótką opinię na temat zajęć do udostępnionego arkusza pod adresem: http://bityl.pl/jlQNi
O prowadzących:
Pan mgr inż. Adam Bosowski pełni funkcję Zastępcy Prezesa – Dyrektora Technicznego Zarządu Jastrzębskich Zakładów Remontowych w Grupie Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Posiada stopnie magistra inżyniera w specjalności Technika Eksploatacji Złóż oraz Organizacja i Ekonomika Górnictwa uzyskane na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej oraz magistra psychologa w specjalności psychologii klinicznej uzyskany w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Ukończył studia MBA w Collegium Humanum szkoły Głównej Menedżerskiej oraz studia podyplomowe w specjalnościach Zamówienia Publiczne (AGH w Krakowie) oraz Zarządzanie Projektami (Politechnika Śląska). Adam Bosowski jest specjalistą w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania projektami, zarządzania jakością, psychologii w biznesie i organizacjach, kształtowania umiejętności miękkich i wielu innych zagadnień na styku nauk o zarządzaniu i psychologii.
Pani mgr Katarzyna Bosowska pełni funkcję Prezesa Zarządu Fundacji FENIX – Powstań do Życia oraz Redaktora Naczelnego kwartalnika „FENIX – Psychoterapia”. Ukończyła studia magisterskie w specjalności Politologia Społeczno-Ustrojowa na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Na kierunku Psychologia Kliniczna w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach. Obecnie jest doktorantką w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Pani Katarzyna Bosowska odbyła liczne szkolenia i staże w zakresie terapii uzależnień. Pracowała między innymi w Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa odwykowego w Gorzycach pełniąc w nim funkcje asystenta ds. terapii uzależnień, Kierownika Oddziału Terapeutycznego i Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Odwykowego. Posiada bogate doświadczenie między innymi w zakresie kształtowania umiejętności miękkich, empowermentu psychologicznego, samorozwoju i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych zajęciach mentoringowych.
Z poważaniem,
dr hab. inż. Grzegorz Strozik, prof. PŚ
Aktualności
Pokaż wszystkie












Więcej aktualności Mniej aktualności
Współpraca:

Polska Grupa Górnicza S.A. jest największym producentem węgla kamiennego w Unii Europejskiej. Spółka dostarcza węgiel do krajowych odbiorców w sektorze energetyki i ciepłownictwa, a także odbiorców indywidualnych na potrzeby gospodarstw domowych. Jej potencjał produkcyjny jest kluczowym czynnikiem bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Współpraca:

Grupa Kapitałowa JSW jest największym producentem wysokiej jakości węgla koksowego hard w Unii Europejskiej i jednym z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja, sprzedaż koksu i węglopochodnych stanowią podstawową działalność Grupy JSW.
Współpraca:

Południowy Koncern Węglowy jest jednym z kluczowych producentów węgla energetycznego w Polsce. Skupia trzy zakłady górnicze w zachodniej Małopolsce oraz wschodniej części województwa śląskiego: ZG Sobieski w Jaworznie, ZG Brzeszcze w Brzeszczach oraz ZG Janina w Libiążu. Głównymi odbiorcami węgla produkowanego w trzech zakładach górniczych są sektor gospodarstw domowych oraz energetyka zawodowa i ciepłownictwo.
Współpraca:

KOMAG jest partnerem naukowo-badawczym podnoszącym efektywność, jakość i bezpieczeństwo kluczowych procesów gospodarczych klientów.
Współpraca:

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna to jedna ze spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGE – największego przedsiębiorstwa sektora elektroenergetycznego w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wydobywanie węgla brunatnego oraz wytwarzanie energii elektrycznej. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.
Współpraca:

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG to firma specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, informatyki, cyberbezpieczeństwa oraz Przemysłu 4.0. Łączymy najnowsze osiągnięcia naukowe z realnymi potrzebami biznesu, dostarczając technologie, które wspierają rozwój i cyfrową transformację przedsiębiorstw.
Współpraca:

WASKO jest jedną z największych firm technologicznych w Polsce, wdrażającą nowoczesne rozwiązania. Zapewnia wsparcie przedsiębiorstw i instytucji w procesie dostosowywania się do dynamicznych zmian rynkowych oraz wyzwań cyfrowej transformacji.
Współpraca:

DSI Underground specjalizuje się w opracowywaniu, produkcji i sprzedaży komponentów chemicznych oraz urządzeń do wytwarzania pianowych tworzyw sztucznych na bazie żywic mocznikowo-formaldehydowych. Produkty te znajdują zastosowanie w izolacji wyrobisk górniczych, wypełnianiu pustych przestrzeni oraz jako sztuczne podłoże dla roślin w rolnictwie. Z czasem oferta została rozszerzona o systemy poliuretanowe i organiczno-mineralne do konsolidacji i uszczelniania skał w górnictwie.
Współpraca:

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to unikalna placówka poświęcona historii górnictwa. Obejmuje Kopalnię Guido i Sztolnię Królowa Luiza, oferujące podziemne trasy turystyczne. To jedna z najważniejszych atrakcji industrialnych Śląska.
Współpraca:

Vector Software Group to producent m.in. oprogramowania do projektowania w branżach architektonicznej, energetyki, GIS, geodezji, drogownictwa, elektryki czy wentylacyjnej. Tworzy również autorskie rozwiązania Software House.
Współpraca:

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN prowadzi działalność naukową i badawczo-rozwojową w dyscyplinie: Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka dostarczając nauce i gospodarce nowoczesnych, ekonomicznych, ekologicznych i społecznych rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi kraju i regionów w obszarze surowcowym i energetycznym.
Współpraca:

JSW IT SYSTEMS Sp. z o.o. zapewnia kompleksową obsługę informatyczną aktywnie działając w obszarze Przemysłu 4.0. Głównym Klientem jest Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dla której Spółka stanowi zaplecze informatyczne.
Współpraca:

Loxone umożliwia łatwą kontrolę i inteligentną automatyzację wszelkiego rodzaju projektów. Od inteligentnych domów, obiektów komercyjnych po specjalne zastosowania.
Współpraca:

Przedsiębiorstwo Usług Górniczych i Budowlanych - BUD sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą kompleksowych robót górniczych na terenie LGOM w tym drążenie i przebudowa wyrobisk górniczych, budowa przenośników taśmowych, rozdzielni elektrycznych, wyrobisk funkcyjnych takich jak komory maszyn ciężkich wraz z wyposażeniem, komory rozładunku materiałów rafineryjnych / petrochemicznych, komory materiałów wybuchowych i inne.
Współpraca:

Deltaprime to firma specjalizująca się w monitoringu wizyjnym i systemach zabezpieczeń obiektów.
Współpraca:

2RHP sp. z o.o. jest twórcą innowacyjnego w skali światowej systemu ratowniczej łączności bezprzewodowej oraz opcjonalnie przewodowej RESYS, przeznaczonym do pracy w podziemnych zakładach górniczych, w tym w zakładach zagrożonych wybuchem metanu i/lub pyłu węglowego. RESYS zwiększa bezpieczeństwo w górnictwie.