Autor: System Publikacja: 29.12.2020

Politechnika Śląska z nagrodami Forum Inteligentnego Rozwoju

Aż sześciu naukowców Politechniki Śląskiej otrzymało w tym roku Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Naukowiec Przyszłości”. Wśród pracowników Uczelni jest również dwoje laureatów jubileuszowych odznaczeń 5. Forum Inteligentnego Rozwoju „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”. W kategorii „studia przyszłości” wyróżniono kierunek cognitive technologies. Pomysłodawczynią koncepcji, której przyznano Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2020, jest prof. Aleksandra Kuzior.

Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju

Tytuł został przyznany dr. hab. inż. Tomaszowi Tańskiemu, prof. PŚ oraz dr. hab. inż. Przemysławowi Dacie, prof. PŚ. Odznaczenie stanowi formę unikalnego wyróżnienia dla wybranych laureatów Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju z lat 2016–2019, a także innych orderów doceniających wkład jednostki lub osoby w wprowadzanie na rynek nowatorskich rozwiązań. Prof. Tomasz Tański i prof. Przemysław Data otrzymali tą nagrodę w grudniu 2019 roku w kategorii Naukowiec Przyszłości.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020

Aż czterech pracowników Politechniki Śląskiej, którzy zajmują się badaniami podstawowymi z nauk ścisłych i technicznych otrzymało tytuł „Naukowca przyszłości”. Są to: prof. dr hab. inż. Mieczysław Łapkowski, dr hab. inż. Adam Grajcar, prof. PŚ, dr hab. inż. Zbigniew Buliński oraz mgr inż. Adrian Radoń.
Ponadto w gronie „Naukowców przyszłości” prowadzących badania z grupy nauk o życiu znalazł się mgr inż. Mateusz Tomczyk, a wśród osób reprezentujących badania aplikacyjne laureatem został dr hab. inż. Paweł Karasiński, prof. PŚ.

Cognitive technologies

Kierunek Cognitive technologies („Cognitive technologies – studia II stopnia w języku angielskim”) został uznany za „studia przyszłości”. Projekt rozpoczął się w roku akademickim 2019/2020 na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Inicjatorem i kierownikiem przedsięwzięcia przeprowadzanego we współpracy z Kijowskim Narodowym Uniwersytetem Budownictwa i Architektury z Ukrainy była dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. PŚ, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania. Projekt został przygotowany w ramach programu KATAMARAN prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). W przygotowaniu brał udział również prof. Aleksy Kwilinski z Akademii Nauki i Biznesu w Londynie.

O Forum Inteligentnego Rozwoju

Uroczystość wręczenia Nagród odbędzie się wiosną 2021 r. podczas 5. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie. Wydarzenie początkowo było planowane na koniec listopada 2020 r., jednak ze względu na bezpieczeństwo uczestników zdecydowano o jego przesunięciu. Tematyka Forum wiąże się nowymi technologiami, innowacjami, wynalazkami i nowatorskimi inwestycjami zmieniającymi kraj. Głównym organizatorem i inicjatorem Forum Inteligentnego Rozwoju jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Agenda oraz listy laureatów zostały opublikowane na stronie internetowej.

Pokaż wszystkie
photo

Panel dyskusyjny z udziałem profesor Agnieszki Szczęsnej oraz interaktywne stanowisko studentów z koła w ramach Game Music Fest 2024!

2024-04-24 13:30:59
2024-04-24 13:45:40

Zaproszenie na konferencję COPM2024

2024-04-23 14:26:34
2024-04-23 14:29:34
photo

Prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk Rektorem Elektem Politechniki Śląskiej!

Wojciech Wojtowicz
2024-04-23 11:49:00
2024-04-23 11:53:59
photo